Thodex Vurgunu Yeni Bir Dolandırıcılık iddiası - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  8.414,00
  % -1,35
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0597
  % -0,07
 • € EURO
  36,0430
  % -0,34
 • £ POUND
  42,7163
  % -0,26
 • ¥ YUAN
  4,5477
  % -0,20
 • РУБ RUBLE
  0,3784
  % 0,95
 • BITCOIN/TL
  2173152,738
  % 3,08
 • BIST 100
  11.145,83
  % 0,06

Thodex Vurgunu Yeni Bir Dolandırıcılık iddiası

Thodex Vurgunu Yeni Bir Dolandırıcılık iddiası

Bir kaç zamandır söylentiler ve haberlere gündem olan, Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolara eş değer olan kripto varlık ile dün akşam saat 18:00’da İstanbul hava limanından yurt dışına çıkması, kafalarda oluşan soru işaretlerine, ciddi anlamda bir etki yarattı. Faruk Fatih Özer’in, 2 milyar dolar mağduriyette yüksek tutara karşı çıkarak yurda dönüş yapıp devlet birimleri ile işbirliği yapacağını söylemesi , Borsanın kapanması ile mağdur olan 391 bin yatırımcının avukatlarından Oğuz Evren Kılıç, Thodex’te birkaç gündür para transferlerinde sıkıntı olduğunu belirtmiş, en son sitenin kapatıldığını ve yatırımcıların arasında ciddi anlamda bir panik havası oluştuğunu söylemişti. Bu durum kısa süre önce Çiftlikbank adıyla yaptığı dolandırıcılıktan Uuruguay’a kaçan tosuncuk lakaplı, Mehmet Aydın’ı da hatırlattı, Buharlaşması muhtemelen 2 milyar dolar Günümüzde, En büyük dolandırıcılık olarak, tarihe geçecek diyebiliriz.
Mağdurlar, arasında panik oluşmasından sonra, mağdurlar, bulundukları il sınırları içerisinde, Cumhuriyet savcılıklarına suç duyurusu yapmaya başladılar.


Mehmet Fatih Özer’in söylemiyle, buharlaşıp havaya uçması muhtemel olan 2 milyar dolar günümüzde en büyük dolandırıcılık olmaya aday. Özer’in Tiranda olabileceği iddia edildi, Özer ise artıklık görüşmeleri için yurt dışına çıktığını açıklayarak yazılı duyuruda, 2 milyar dolar mağduriyette bu yüksek tutara karşı çıkarak yurda dönüp devlet birimleri ile iş birliği yapacağını belirtti. Avukat Kılıç, 700 bin üye ve 1.3 milyar dolarlık günlük işlem hacmi olan daha düşük bir miktarın söz konusu olmayacağını ve siber suçları araştıran polis ekipleri ile bu tutarı minimum olarak tespit ettiklerini dile getirdi. ” Özer İzini kaybettirmek için zaman kazanıyor diyerek ekledi.


2 MİLYAR DOLAR NEREDE ?


Kripto para alım satım platformlarından olan Thodex’de 400 bin kişinin hesabı bulunduğu ve bunlardan 391 bininin aktif hesap olduğunu belirten M.F.Özer Borsada aylık 100 milyar lira bandında, yaklaşık 12 milyar dolarlık işlem hacmi olduğunu öğrendik. Yaklaşık 2 milyar dolarlık bir paranın buharlaştığını hesaplıyoruz, Bu cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılık vakası diye belirtti.


Şirket 3-5 Gün Süre Talep Etti.


Thodex’in kurucusu olan Faruk Fatih Özer Twitter ve instagram hesaplarını kapatarak, İnternet sitesinde ise, yeni ortaklık olacağı nedeniyle devir işlemi yapılacağı gerekçesiyle kullanıcıların önce 6 saat ardından ise dört-beş gün siteyi kullanamayacaklarını belirterek bir duyuru oluşturdu.


Thodex’ten yapılan açıklamalarda , şu açıklamalara ve ifadelere yer verildi;


“Son 2 yıllık süreçte kripto varlıklara duyulan ilginin artması ve büyük aktörlerin; sektöre dahil olması ile birlikte, borsaların büyümesi ve yeni adımların atması da kaçınılmaz hale gelmiştir. İsmini anlaşma süreci tamamlandığında duyuracağımız; dünya çapında bilinirliği olan banka ve fon şirketleri; uzun süredir şirketimize yatırım yapmak istemekte ve ortaklık teklifinde bulunmaktadır. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına gelen ortaklık teklifini olumlu değerlendirme kararı alınmıştır. Bu sürecin tamamlanabilmesi için işlemlerin durdurulup; devir sürecinin tamamlanması gerekmektedir. Süreç ise yaklaşık 4-5 iş günü sürecektir. Bu süre zarfında kullanıcılarımıza düzenli olarak bilgilendirme sağlanacaktır.”

Thodex mağdurları, thodex vurgunu, thodex dolandırıcı mı, thodex ne olacak, thodex kripto mağdurları, thodex vurgun, thodex 2 milyar dolar vurgun, thodex ne olacak, thodex e ne oldu, thodex e giremiyorum ,thodexe nasıl girilir, thodex de neler oluyor