Altından herkesi şaşırtan yön değiştirme! Son 3 haftanın en kötü haftasına giren altın fiyatları… - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3943
  % 0,08
 • € EURO
  34,5056
  % 0,08
 • £ POUND
  40,3039
  % 0,02
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • BITCOIN/TL
  2063921,518
  % 2,36
 • BIST 100
  9.814,19
  % 0,59

Altından herkesi şaşırtan yön değiştirme! Son 3 haftanın en kötü haftasına giren altın fiyatları…

Altından herkesi şaşırtan yön değiştirme! Son 3 haftanın en kötü haftasına giren altın fiyatları…

Altın, istihdam fırsatlarının artmasından sonra FED varlık alımlarının azaltılması için girilen beklentilerden dolayı mart ayından bu yana kadar en büyük haftalık kayıplar için hazırlanıyor olduğu dikkatleri çekiyor.

Altın, Fed’in parasal teşvik işlemlerinin sona doğru yaklaşmasına dair birçok beklenti dikkatleri çekerken mart ayından bu yana kadar da kadar en büyük haftalık kayıplar için hazırlanıyor olduğu dikkatleri çekiyor. Gram altın fiyatlarına bakılacak olduğu zaman küresel altın fiyatlarında düşüş hareketleri meydana gelmesine rağmen dolar TL kuru üzerinde meydana gelen yükselme ile kayıplarını sınırlı bir şekilde bıraktı.

ADP araştırma enstitüsü tarafından gelen verilere bakılacak olduğu zaman ABD sınırlarında şirketlerin son bir yıl içerisinde en fazla işe alım süreçlerinin mayıs ayında meydana geldiği bildirildi. Beklenenden daha iyi bir şekilde verilerin gelmesi ile beraber doların kuvvetlenmesi söz konusu oldu. ABD hazine tahvil faizleri üzerinde yükselmeler de meydana geldi. Altın fiyatları ise bu anlarda ortalama olarak yüzde 2 oranında değer kaybı ile dikkatleri çekti.

Philadelphia Fed Başkanı olarak görevine devam eden Patrick Harker ise Çarşamba günü içerisinde varlık alım programına uygun bir zaman dilimi içerisinde yavaş ve dikkatli bir şekilde geriye doğru çekmenin daha uygun olabileceğini dile getirmişti. New York Fed Başkanı John Williams tarafından ise Fed varlım alım program düzeltilmesi sırasında zamanın daha gelmediğini aktarmıştı.

Ons altın fiyatlarında son dakika…

Ons altın yeni hafta içerisine 1903 dolar seviyesinde başlamasının ardından Perşembe gününe kadar daha far bir fiyat aralığı içerisinde işlem görmesi ile dikkatleri çekti. Açıklamaları yapılan istihdam verilerinin hemen ardından sert bir düşüş hareketine giren ons altın fiyatları 1868 dolar seviyelerine kadar gerileri çektiği dikkatleri çekti. Haftayı mart ayından bu yana kadar geçen süreç içerisinde en kötü olan performanslarından bir tanesi olarak kapatmak için hareketlerine devam ediyor.

Gram altın fiyatlarında son dakika…

Yeni hafta içerisine 524 TL seviyesine giriş yapmayı başaran gram altın dolar kuru üzerinde meydana gelen yükselme ile beraber Çarşamba günü neredeyse 530 TL seviyelerine kadar gelmeyi başarmıştı. Perşembe günü küresel altın piyasa fiyatlarında düşme meydana gelmiş olmasına rağmen dolar TL kuru üzerinde 8,7 seviyelerine kadar gelmesinden ötürü sınırlı bir şekilde kayıplar meydana gelerek sadece 523 TL seviyesine kadar gerilemiş olduğu dikkatleri çekti.

Kapalıçarşı altın fiyatları belli oldu…

Kapalıçarşı altın fiyatları hakkında gelen açıklama sırasında;

 1. Külçe altın gün içerisinde gram olarak güne 524,40 değeri ile alış için açarken satış için de 524,60 TL değeri ile dikkatleri çekti. Fakat günü kapatacağı sırada alış fiyatları 521,50 TL seviyesine gelirken satış fiyatları da 521,70 TL seviyesine geldi.
 2. Cumhuriyet ata lira gün içerisinde gram olarak güne 3 bin 456 değeri ile alış için açarken satış için de 3 bin 447 TL değeri ile dikkatleri çekti. Fakat günü kapatacağı sırada alış fiyatları 3 bin 438 TL seviyesine gelirken satış fiyatları da 3 bin 459 TL seviyesine geldi.
 3. 22 ayar bilezik gram gün içerisinde gram olarak güne 478 değeri ile alış için açarken satış için de 482 TL değeri ile dikkatleri çekti. Fakat günü kapatacağı sırada alış fiyatları 476 TL seviyesine gelirken satış fiyatları da 480 TL seviyesine geldi.

Bu şekilde fiyatlanmalar belli oldu.