Başarılı İnsanların Pazartesi Sabahları Uyguladıkları 11 Alışkanlık Nedir? - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  7.862,00
  % -0,29
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3005
  % -0,03
 • € EURO
  35,1236
  % 0,47
 • £ POUND
  41,5907
  % 0,37
 • ¥ YUAN
  4,4545
  % -0,14
 • РУБ RUBLE
  0,3637
  % 0,17
 • BITCOIN/TL
  2186887,528
  % -2,52
 • BIST 100
  10.405,24
  % 2,36

Başarılı İnsanların Pazartesi Sabahları Uyguladıkları 11 Alışkanlık Nedir?

Başarılı İnsanların Pazartesi Sabahları Uyguladıkları 11 Alışkanlık Nedir?

Elon Musk, Mark Zuckerberg, Oprah Winfrey, Richard Branson ve daha birçok başarılı insan günlük yaşantılarımızda hayatlarına merak uyandıran isimler. Başarılarının arkasında yatan ritüelleri, günlük olarak yerine getirdikleri rutinleri birçok insan tarafından merak konusu. Haftanın ilk günü olması nedeniyle Pazartesi günü bazı insanlar için sendrom boyutunda değerlendirilebiliyor. Peki, adından ve başarılarından bahsettiren insanlar ne gibi ritüeller ile Pazartesi gününe başlıyor?

1. Kural: Erken Uyanmak

Güne erken uyanarak başlamak başarılı birçok insanın olmazsa olmazlarından bir eylem. İç seslerine kulak vermeden erken kalkmayı alışkanlık haline getirmiş olmaları işlerini daha da kolaylaştırıyor ve aynı zamanda gayet zinde bir şekilde güne başlama imkanı sunuyor. Sabahtan öğleye kadar bile birçok sorumluluğu yerine getirmiş oluyorsunuz aslında.

2. Kural: Egzersiz

Uykudan yeni uyanmış olmanın sersemliğini atmak bir yana hafif bir egzersiz ile güne başlamak dolaşım sisteminizi uyarmanıza yardımcı oluyor.

3. Kural: Kahvaltı Yapmak

Başarılı insanların olmazsa olmazlarından biri de sağlıklı bir şekilde kahvaltı yapmaktır diyebiliriz.

4. Kural: Sorumluluklara Erkenden Başlamak

Başarılı insanlar sorumluluklarını erkenden yerine getirerek onlara gereken tüm enerjilerini verirler.

5. Kural: Planlı Hareket Etmek

Yapılacak işlerin belirli bir zaman diliminde gerçekleşmesini öngörerek hazırlanan bir takvim başarılı insanların çoğunun uyguladıkları bir diğer yöntem. Bu sayede yapacakları işi sınırlarını çizdikleri zaman diliminde yerine getirmeye çabalayarak olası aksaklıklara da hazırlıklı olmuş oluyorlar.

6. Kural: Dikkat Dağıtacak Ortamlardan Uzak Durmak

Başarılı insanlar yapması gerekenleri yerine getirirken bir düzen çerçevesinde hareket etmeye gayret gösterirler. Yapması gerekenleri yerine getirirken dikkat dağınıklığı yaratacak ortamlardan uzak dururlar.

7. Kural: Olası Sorunlara Hazırlıklı Olmak

Her ne kadar düzenli ve planlı bir şekilde hareket etmeye özen gösterilse de beklenmedik durumlar yaşanabilir ve sorunlarla karşı karşıya kalabiliriz. Bu ihtimali aklımızda bulundurarak her zaman bu duruma hazırlıklı olmalıyız.

8. Kural: Hayır Diyebilmek

Başarılı insanların bir diğer özelliği hayır demekten çekinmemeleri. Kararlılıkları ve sorumlulukları için hayır demekten çekinmezler.

9. Kural: Odaklanmak

Yaptığınız işe odaklanmak o işe gerekli enerjiyi verebilmenize imkan sağlar.

10. Kural: Rapor Tutmak

Başarılı insanlar işleri için rapor tutmaya özen gösterirler ve bu şekilde analizlerini yaparlar.

11. Kural: Uyumadan Önce Ertesi Günü Planlamak

Elbette başarıyı sürdürebilmek için olmazsa olmazlardan biri uyumadan önce bir sonraki günü netleştirmektir. Bu şekilde zamandan ve enerjinizden tasarruf ederek potansiyelinizi daha çok ortaya koyabilirsiniz.