En Uygun Taşıt Kredisi Nasıl Seçilir?
 • YARIM ALTIN
  8.418,00
  % -1,35
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0555
  % -0,08
 • € EURO
  36,0261
  % -0,39
 • £ POUND
  42,7271
  % -0,23
 • ¥ YUAN
  4,5477
  % -0,20
 • РУБ RUBLE
  0,3779
  % 0,97
 • BITCOIN/TL
  2172124,695
  % 2,01
 • BIST 100
  11.131,74
  % -0,07

En Uygun Taşıt Kredisi Nasıl Seçilir?

En Uygun Taşıt Kredisi Nasıl Seçilir?

Size en uygun taşıt kredisini seçmeden önce en önemli etken ödemeniz gereken peşinattır. Peşinat ödemeden taşıt kredisi alma imkanı ne yazık ki bulunmuyor. İstediğiniz taşıt için en az yüzde 30 peşinat vermeniz gerekir. Daha sonra kalan ödeme ile ilgili taşıt kredisi almanız mümkün. Peşinat bedelini ne kadar fazla tutarsanız taşıt kredisi için ödemeniz gereken faiz tutarı doğru orantılı olarak düşecektir. En uygun taşıt kredisi nasıl seçilir? Denildiğinde bir diğer önemli konu ise taksit adedi gelir. Taksit sayısını da en aza indirdiğiniz taktir de daha düşük faiz ile ödeme yapabilirsiniz.

Bankaların Taşıt Kredisi İçin Oluşturduğu Kampanyaları Takip Edin

Taşıt kredisi almak için düşük faiz oranı çok önemli. Bunun İçin Denizbank, Akbank, Garanti bankası, TEB, İş bankası gibi birçok bankanın oluşturduğu uygun taşıt kredisi kampanyalarını kaçırmayın. Bankaların sağladığı kampanyalar ile daha uygun taşıt fiyatına sahip olabilirsiniz.

Hesaplama Yaparken Dikkat Edin

Öncelikle taşıt kredisi almadan önce taşıt kredisi veren bankalar arasında karşılaştırma yapmanız ve hangi banka daha düşük faiz veriyor bunu ayırt etmeniz sizin için faydalı bir bilgi olacaktır. Hesaplama yaparken aylık kazancınız ile ödeyeceğiniz tutarı göz önünde bulundurmanızda fayda var. Taşıt kredisi için aylık kazancınızı, ödemeniz gereken tutarı, faiz oranını ve peşinatınızın yanı sıra ek olarak dosya masrafları, komisyon bedeli gibi ücretleri de detaylı incelemeniz ve size en uygun taşıt kredisini seçmeniz gerekir.

Taşıt sigortası ve aynı zamanda kasko gibi masraflarını da toplam bedele eklemeniz gerekir. Taşıt kredisi veren bankaların çıkaracağı masraflar farklılık gösterir. Her bankanın belirlediği kredi tutarı, faiz oranı, ödemeniz gereken taksit miktarları ve vade seçenekleri farklılık gösterir. Yalnız almak istediğiniz taşıt için çektiğiniz taşıt kredisini taksit sayısını indirerek ve belirlediğiniz yüksek peşinat miktarı ile daha uyguna alma imkanına sahip olabilirsiniz.

En Uygun Taşıt Kredisi Nasıl Seçilir?
En Uygun Taşıt Kredisi Nasıl Seçilir?

Doğru Taşıt Kredisi Seçmek

Taşıt kredisi 2. el ya da sıfır araba sahibi olmak isteyenler için kullanabilecekleri bir yöntemdir. Yeni bir taşıt almak ve ya arabasını değiştirmek isteyenler bankaların verdiği taşıt kredisi ile bu isteklerini gerçekleştirebilirler. Taşıt kredisi seçerken bankalar tarafından verilen kredileri detaylı incelemeniz gerekir. Eğer banka çalışanı iseniz, çalıştığınız banka ile daha uygun taşıt kredisi almanız mümkün. Taşıt kredisi veren tüm bankaları araştırdığınızda size en uygun bankayı bulacağınıza emin olabilirsiniz.

En Uygun Taşıt Kredisi Nasıl Seçilir?

Size en uygun taşıt kredisini seçerken birçok önemli konu bulunur. Ancak araba sahibi olabilmek için taşıt kredisi almak doğru bir karardır. Peki ya en uygun taşıt kredisi nasıl seçilir?

 • Aylık kazancınızı göz önünde bulundurun
 • Aylık kazancınıza ve ihtiyacınıza göre almak istediğiniz taşıtı seçin
 • Çekmek istediğiniz kredi miktarını belirleyin
 • Hangi banka en düşük faiz veriyor öğrenin

Kredi seçerken mantıklı ve kazancınıza göre hareket etmek faydalı olacaktır. Ancak uygun taşıt kredisi ile istediğiniz araca sahip olmanızda hiç de zor değil. Bunun için gerekli olan bilgileri edinin.

Taşıt Kredisi

Araba sahibi olmak isteyen birçok kişi taşıt kredisine başvuruyor. Gerek ihtiyaçtan gerekse istek üzerine sıfır ve ya ikinci el araba almak isteyen kişiler bankaların sunmuş olduğu taşıt kredilerine yöneliyor. Ancak kredi çekmeden önce gerekli olan bilgileri önceden edinmeniz sizin yararınıza olacaktır. Öncelikle aylık kazancınız kredi almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken ilk öncül olarak karşınıza çıkar.

Almak istediğiniz için ödeyeceğiniz aylık tutar ile kazancınız arasında iyi ve doğru bir hesaplama yapmanız önemli. Bunun yanı sıra ek masraflarda cabası. Bu yüzden taşıt kredisi almadan önce gerekli hesaplamaları yapmış olmanız gerekir. Gerekli hesaplamalar sonucunda en düşük faiz oranı ile çekmek istediğiniz krediyi belirleyin. Ödeyebileceğiniz miktarda kredi çekmeye ve bütçenize göre taşıt belirlemeyi unutmayın.

Ayrıca çektiğiniz kredi yanında ödemeniz gereken faiz oranını da unutmamanız gerekir. Bankaların sunduğu faiz oranlarını karşılaştırın. Ne kadar az faiz o kadar az ödemeniz gereken taksit. Almak istediğiniz taşıt için yapmak istediğiniz taksit sayısını en aza indirmeyi unutmayın. Çünkü taksit sayısı taşıt kredisi alırken önemli bir etken olmaktadır.

Ayrıca taşıt kredine başvurmadan önce ödemeniz gereken peşinatı da unutmamanız gerekir. Çünkü taşıt kredisi için bankaların belirlediği peşinatı ödemeniz gerekir. Genel olarak bakıldığında bankaların çoğu yüzde otuz oranında peşinat istemektedir. Gerekli olan hesaplamaları ve incelemeleri yaptıktan sonra sizin için en uygun taşıt kredisini seçebilirsiniz.

Ziraat Bankası Ve Taşıt Kredisi

Ziraat bankası 50.000 TL gibi bir miktar taşıt kredisi imkanı sunuyor. Belirlediği bu miktar için faiz oranı ise %1,4 olarak belirlenmiştir. Aylık ödemeniz gereken taksit tutarı ise 1863,63 TL. Ayrıca 60 aya kadar vade imkanı da sunmakta.

En Uygun Taşıt Kredisi Nasıl Seçilir?
En Uygun Taşıt Kredisi Nasıl Seçilir?

Vakıf Bank Ve Taşıt Kredisi

Vakıf bankası değerli müşterilerine üç ay ödemesi olarak taşıt kredisi vermektedir. Toplam kredi miktarı 50.000 TL’dir. Ödemeniz geren faiz oranı ise %1.35 olarak belirlenmiştir. Vakıf bank ile altmış aya varan taksit seçeneklerine sahip olabilirsiniz.

Halkbank Ve Taşıt Kredisi

Halkbank tüm vatandaşlara 30.000 TL tutarında kredi imkanı sunuyor. Faiz oranı ise %1,43 – %1,44 arasında değişiyor. Aylık olarak ödemeniz gereken tutar 804 TL olarak belirlenmiştir. 60 aylık vade seçenekleri ile Halkbank kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.