FED yetkilisinden dijital paralar için çarpıcı açıklamalar gelmeye devam ediyor… - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  7.929,00
  % -0,19
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2443
  % 0,04
 • € EURO
  35,0743
  % -0,03
 • £ POUND
  41,3344
  % 0,09
 • ¥ YUAN
  4,4489
  % -0,01
 • РУБ RUBLE
  0,3639
  % 0,04
 • BITCOIN/TL
  2217309,602
  % 1,61
 • BIST 100
  10.677,49
  % 0,19

FED yetkilisinden dijital paralar için çarpıcı açıklamalar gelmeye devam ediyor…

FED yetkilisinden dijital paralar için çarpıcı açıklamalar gelmeye devam ediyor…

ABD Merkezi bankası fed yönetim kurulu üyesi Lawl Brainard, fed merkez bankası dijital para birimleri üzerinde araştırmaların hızlandırılmış olduğuna dair çarpıcı açıklamalarda bulunarak dikkatleri çekmeyi başardı.

Brainard yapmış olduğu açıklama sırasında Coindesk aracılığı ile düzenlenmiş video konferans etkinliği sırasında merkez bankasında dijital para birimleri üzerinde değerlendirmelerde bulunarak çarpıcı açıklamaları ile dikkatleri çekti. Teknoloji ABD ödeme sistemi üzerinde dramatik bir değişim durumlarına neden olmasından ötürü dikkatleri lafları ile üzerine çeken Brainard salgın dönemlerinde temassız yapılan işlemlerde geçici bir şekilde hız kazandığını, zamanlı ve düşük olarak maliyetleri ile ödemeler için erişimin ne kadar önemli bir durumda olduğu anlatıldı.

Brainard, fed merkez bankası kapsamında dijital paralara ait birimler ile ilgili olarak işlemlerin son zamanlarda daha çok hız kazanmış olduğuna dair ifadelere yer verdi.

ABD ülkesinin masada bulunması gerçekten büyük bir öneme sahip…

Fed tarafından nakit ödemeler de dahil edilecek olmak üzere güvenilir bir şekilde ödeme araçları için erişiminlerin sağlanması konusunda kararlı olarak yer aldıklarına dair çarpıcı açıklamalarda bulunurken Brainard ne kadar kararlı bir şekilde yer alıyor olduğu ile ilgili ciddi anlamda dikkatleri üzerine çekmeyi de başardı. Bir taahhüt sürecinin parçası olarak yer alacak olduğunu hane halkının ve işletmelerin ihtiyaç ve tercih ettikleri durumların zaman içerisinde dijital ödeme durumlarına me kadar çok ihtiyaç duymalarından dolayı geçiş yapabilecek olduklarının araştırılması ile ilgili ifadelere yer verildi.

Brainard merkez bankası tarafından dijital para birimlerinin uygulamaya geçirilmesi ile ilgili olarak ABD perakende bir şekilde belirlenemeyen ödemeler için izolasyon ile rekabet adımları için önemli bir temel olabileceği konusunda çarpıcı sözleri ile imkanların olduğuna dair açıklamalar da dikkatleri çekmiş oldu.

Merkez bankası dijital para birimleri üzerinde çıkarırlar yapılması ile sinir ötesi olarak bilinen ödemeler için kullanılmasının dünya çapı üzerinde önemli etkilerinin olacağına dair ifadeler ile dikkatleri çektiler. Bir yandan da Brainard tarafından yapılan açıklama sırasında sınır ötesi olarak meydana gelen ödemeler için dijital para birimlerinin öne çıkma potansiyeli ile beraber doların rezerv para birimi olarak göz önlerine alınmış olduğu ABD tarafından sınır ötesi standartların geliştirilmesi için masada olmalarının hayati bir önem taşıması ile dikkatleri çekti.

Şuan için yer ne kadar açıklamalar yapılıyor olsa bile net olarak bir şey gelmedi. Fed için yapılmakta olan planlamalar ile beraber dijital para birimleri ile ilgili olarak yer alan son durumlar önümüzdeki süreçler içerisinde net bir şekilde belli olacak. Bunun için yapılan planlamalar ile beraber bir yandan da ne gibi adımlar atılacak olduğu en çok dikkatleri çeken durumlardan bir tanesi oluyor. Böylece ABD de bu masa içerisinde yer aliyor olmasından dolayı büyük bir hamle olacağı ve dikkatleri çekecek olduğu on görülenler arasında oluyor.