İcralık borcu olanlara müjde! Borçların da gecikme faizi olanların faizleri silinecek! - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  8.415,00
  % -1,46
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0605
  % -0,07
 • € EURO
  36,0385
  % -0,36
 • £ POUND
  42,7729
  % -0,13
 • ¥ YUAN
  4,5480
  % -0,19
 • РУБ RUBLE
  0,3779
  % 0,98
 • BITCOIN/TL
  2157398,193
  % 0,91
 • BIST 100
  11.135,28
  % -0,04

İcralık borcu olanlara müjde! Borçların da gecikme faizi olanların faizleri silinecek!

İcralık borcu olanlara müjde! Borçların da gecikme faizi olanların faizleri silinecek!

Serpil Enerji tarafından yapılan son dakika açıklamalarına bakılacak olduğu zaman gecikmiş olan borçlara karşı çözümler getirmekte olan yeni kampanyaların başlatılmış olduğuna dair farklı açıklamalar gelmeye başladı. Firma tarafından gelen açıklamalara bakılacak olduğu zaman 2021 yılının daha öncesine ait olan borçların icralık olması faturalardaki borçları 30 Haziran tarihine kadar faiz aflarının geleceğine dair ifadeler geldi.

Konut üzerinde ticarethane ile büyük sanayi kuruluşları üzerinde 4 milyon kişiye karşılık olarak elektrik hizmetleri verilecek olduğuna dair dikkatleri çeken Serpil Enerji, korona virüs salgın süreçlerinden ötürü oldukça zorluk çeken vatandaşların ekonomik durumlara karşı yeni bir kampanya süreçleri için hazırlıkların yapıldığına dair ifadelere yer verildi.

Gün itibari ile gecikme faizlerinde silme olacak…

Tüketicilerin yaşadıkları zorlu süreçler içerisinde fatura borçlarına karşılık taksit imkanları ile beraber ödeme vadeleri için seçme günü gibi biri birinden daha farklı çözümler üretileceğine dair açıklamalar geldi. Bu süreç 1 Haziran tarihi ile geçerli olacakken kampanya süreçleri içerisinde vatandaşların geçmiş yıllar içerisinden kalan borçlarını geciktirme faizlerinin alınmayacak olduğuna dair ifadeler aktarıldı.

Serpil enerji tarafından gelen açıklamalara bakılacak olduğu zaman; “İcra dosyası bulunan yaklaşık 50 bin abone, 30 Haziran’a kadar 444 5 186 numaralı çağrı merkezini arayarak 70288, 71068 veya 70257 dahili numaralarından herhangi biri aracılığıyla ‘Alacaklar Hukuk Birimi’ne bağlanıp kampanyadan yararlanabilir” ifadeleri ile konunun ne gibi detayları içerisinde barındırıyor olduğuna dair biri birinden farklı ifadelere yer verildi. Bu anlarda vatandaşlar korona virüs salgın süreçlerinde ekonomik anlamda ciddi derecede zorluklar çektiler. Bazı kesimler fatura ya da kira gibi ödemeler hariç günlük evlere ekmek dahi götürmek konusunda zorluk çekmeleri ile biliniyor.

Birçok iş yerinin kapanmak zorunda olmasının yanı sıra kısa çalışma dönemlerine geçmesi insanların evlerine giren gelir miktarlarının ciddi anlamda azalmasına neden oldu. Bu anlarda evlere giren gelir miktarlarının ciddi anlamda azalması insanların borçlarını ödemek konusunda sorun yaşamasına neden oldular. Sadece işsizlik durumları değil bir yandan da artan enflasyon ile raflardaki ürünlerin fiyatları insanların daha çok zorlanmasına neden oldu. Hükümet kanadından bu süreçlerde vatandaşların rahat bir nefes alabilmeleri için birçok adım atıldı. Gerekli şartları yerine getiren vatandaşlar için 1100 TL değerinde nakdi ücretler verilse bile tabi ki zor da olsa geçinmeleri için yeterli olmadı. Bir yandan borçların birikmesi bir yandan ödemelerin artık icralık olması insanların ne yapacağız diye araştırmalar yapmasına neden oldu.

Serpil Enerji’den beklenen açıklama…

İnsanların yaşadıkları bu zorlu süreçler içerisinde faturalarını ödemek konusunda ciddi anlamda zorluk çektiler ve belirli bir döneme ait olan borçlar artık icralık bir duruma geldi. Vatandaşlar normalleşme süreçlerine daha yeni adım adım geçilmeye başlandığı bu günler içerisinde nasıl ödeyeceğiz diye dert ederken Serpil Enerji tarafından vatandaşların yüzlerini güldüren açıklamalar geldi. Binlerce kişiyi çok yakından ilgilendiren açıklamanın detaylarına bakılacak olduğu zaman; “İcra dosyası bulunan yaklaşık 50 bin abone, 30 Haziran’a kadar 444 5 186 numaralı çağrı merkezini arayarak 70288, 71068 veya 70257 dahili numaralarından herhangi biri aracılığıyla ‘Alacaklar Hukuk Birimi’ne bağlanıp kampanyadan yararlanabilir” sözleri ile binlerce kişinin yüzlerini güldürdü. Bu anlarda vatandaşların gerekli şartları iyi bir şekilde araştırması ve yapılacak zorlu süreçlerde yüz güldüren açıklamaları ile rahat bir nefes almaları için dikkatleri çekti.