İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 10 Yol - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  8.429,00
  % -1,13
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0585
  % -0,08
 • € EURO
  36,0392
  % -0,38
 • £ POUND
  42,7496
  % -0,21
 • ¥ YUAN
  4,5482
  % -0,20
 • РУБ RUBLE
  0,3791
  % 1,28
 • /TL
  %
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 10 Yol

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 10 Yol

Gelişen teknolojiyle beraber birçok iş yerleri kapansa da aslında yeni iş imkânları da doğmaya başladı. Öyle ki eskiden markette alış veriş yaptıktan sonra kasiyer beklemesine maruz kalırken, şimdilerde ise internet üzerinden bir kaç tıkla market ürünü kapınıza geliyor. Yani artık siz değil, satıcı peşinizden koşmaya başladı diyebiliriz.
İnternetle alış verişler çoğaldıkça yeni iş imkânları ve talepler ortaya çıkmaya başladı. İnsanlarda her gün dışarıda yol yapıp, yorularak işe gitmek istemiyor. Bu nedenle daha masa başı ve trafik derdi çekmeyecekleri iş ve ya ek işler arıyorlar. Yazımızda internet üzerinden para kazanabileceğiniz 10 tane iş imkânından bahsettik.

⦁ Web Sitesi
İster kendi web siteniz olsun, isterseniz de hazır web siteyi satarak olsun her koşulda kazandırabilecek bir sistemdir. Yapmanız gereken ilk iş bir web sitesi açmaktır. Bunu ilk etapta ücretli bir şekilde yapmanız gerekiyor. Daha sonra ilgili olduğunuz bir konu hakkında siteyi dizayn etmelisiniz. Bu web sitesi bir haber kanalı ve ya kendi ürününüzü sattığınız bir site olabilir. İstediğiniz türden bir siteyi ilgi çekici bir şekilde düzenlemelisiniz. Tıklanma arttıkça sayfanıza reklam teklifi verecek şirketler olacak ve para kazanabileceksiniz. Eğer kendi ürününüzü satıyorsanız yine kârlı bir ise adım attınız demektir. İlk zamanlar durgun olsa da sürekli aktif paylaşımlar yaparak siteyi canlı tutun ve zamanla verim elde ettiğinizi görün.

⦁ İnstagramda Reklam Alma
Web sitesinde olduğu gibi reklam almak hemen olabilecek bir durum değildir. Önce sayfa olarak kendinizi kanıtlamalısınız. Bu kanıtlama da üye sayısının fazlalığıyla olur. Yeni açtığınız bir instagram hesabına insanların ilgisini çeken konular paylaşmalısınız. Genel olarak bebek ve komik hayvan videoları çok beğenilir. Sürekli bunları paylaştıkça takipçi sayınız artacaktır. Takipçi sayınız 10 binlerin üstüne geldiğinde reklam teklifi almaya başlarsınız. Bu teklifler küçük şirket ürünleri de olabilir. İlerleyen zamanlarda büyük şirketlerden de reklam gelebilir.
İşveren size şu kadar zaman ürününün reklamının yapılmasını ister ve karşılığında hesabınıza para gönderir.

⦁ Makale Yazarlığı
Son dönemlerde en çok tercih edilen gelir kapılarından birisidir. İlk başta söylemek gerekir ki bu iş ancak ek iş olarak yapılabilir. Çünkü tam olarak bir geçim kaynağı kadar kazanamazsınız.
Web siteleri kendi sayfalarındaki içeriklerle ilgili sizden makale yazmanızı isterler. Bunun karşılığında da sizin bakiyenize kelime sayısına göre ücret girilir. Ancak bunu tek başınıza yapmanız pek mümkün değildir. Makale yazarak para kazandıran sitelere yazar üyeliği yapıp, oradan içerik makaleleri alarak yazmaya başlarsınız. Ayda şu kadar kazanırsınız diyemem, ancak sizin azminize göre ücretlendirme belirlenir. Yani ne kadar çok yazarsanız o kadar kazanırsınız.

⦁ Çevirmenlik Yapmak
Eğer bir dil biliyorsanız bu sizin için normal hayatta bir avantaj olsa da, internet üzerinden de bir avantajdır. Yurt dışı odaklı makaleleri Türkçeye çevirerek ve ya Türkçe bir makaleyi bildiğiniz dile çevirerek ciddi anlamda para kazanabilirsiniz.
Normal makaleye göre çeviri makaleleri dolar üzerinden hesaplandığı için daha kârlıdır. Bu iş için yine çeviri makale isteyen sitelere üye olmanız gerekir. Sizin makalelerinizi tanıdıkça artık düzenli müşteri elde etme fırsatı da yakalarsınız. Örneğin bir site her gün bana çeviri makale yazın diye teklif getirebilir.

⦁ YouTube’dan Para Kazanmak
Youtube’dan para kazanmak yine üye sayısı ve reklam aracılığıyla oluyor. İnsanların ilgisini çeken videolar hazırlayarak sürekli aktif olmanız gerekir. Son ayarda en çok yapılan videolar ise gezi videolarıdır. Sadece şehrin sesini alarak bir yerin tarifini yürüyerek yapabilirsiniz.
Paylaşım yaparken yerli ve yabancı turistlerinde görmesini sağlamanız gerekiyor. Buda yabancı ve Türk diliyle yapılan etiketlerle mümkündür. Her paylaşımın altına mutlaka tag ve etiket açmalısınız.

⦁ Hesap Satma
Hesap satma işlemi iyi kullanılabilirse maddi yönden iyi gelir getirebilir. Hesap satmak web sitesinde de, instagram hesaplarında da geçerlidir. Siz yeni açtığınız web sitesi ve ya instagram hesabını bir süre geliştirerek takipçi elde etmelisiniz. Takipçiniz arttığında bazı şirketler hazır takipçisi olan sayfaları satın almayı istiyor. Örneğin bir instagram hesabi açın ve o hesabın üye sayısını 15 bin ve üzeri haline getirin. Böylelikle sayfanızın bir kaç bine satabilirsiniz. Hatta 2 bin TL’ye satın aldığınız bir sayfayı geliştirerek, daha yüksek rakamlarda bile satmanız mümkündür. Biraz zaman isteyen bir şey olsa da kazanım bu zamanı telafi ediyor.

⦁ Kendi Markanızı Satın
Eğer kendi oluşturduğunuz bir ürün ve markanız varsa sosyal medya ve ya web sitesi açarak bu ürünleri buradan satabilirsiniz. Zaten geleceğin en değerli iş sektörlerinden birisi olarak marka geliyor.

⦁ İkinci El Eşya Satma
İkinci el eşyalara son dönemlerde ilgi arttı. Bunun nedeni ise internetten satış yapılabiliyor olmasıdır. Eskiden ikinci el eşyalar eskiciden bakılırdı. Ancak şimdilerde bir tıkla evinizden istediğiniz ürünün ikinci elini bulabiliyorsunuz. Sıfıra yakın ürünler çok popüler olduğundan sizde internet üzerinden ikinci el eşya satarak para kazanabilirsiniz.

⦁ Organik Ürün Satışı
Organik ürün satabilmek için en iyi platform instagramdır. Eğer organik ürün yetiştiriyorsanız sadece bir ürün bile olsa buradan müşteri bulabilirsiniz. Yalnız siz üretmiyorsanız başka üreticiden alarak üzerine koyacağınız farkla birlikte satışını yapabilirsiniz.
Organik ürünlere talep arttığı için instagram üzerinden kolaylıkla sipariş alabilir ve ülkenin her yerine kargolayabilirsiniz.

⦁ Fotoğraf Satmak
Bazı sitelerde yine üye olarak kendi çektiğiniz bir fotoğrafı paylaşabiliyorsunuz. Buraya giren yerli ve yabancı müşteriler sizin resminizi beğenirse satın alabiliyor. Özellikle yabancı firmalar iyi para bırakıyorlar diyebiliriz. Belki size sıradan gibi gelen bir fotoğraf, onlar için önemli olabiliyor.