İŞKUR’dan müjdeli haberler açıklandı! Yüz binlerce vatandaş en az 4 bin TL maaş ile iş bulabilecek. İş ilanlarına ulaşmak için… - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  7.842,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2973
  % -0,04
 • € EURO
  35,0435
  % 0,22
 • £ POUND
  41,5307
  % 0,22
 • ¥ YUAN
  4,4553
  % -0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3669
  % 1,07
 • /TL
  %
 • BIST 100
  10.400,82
  % 2,31

İŞKUR’dan müjdeli haberler açıklandı! Yüz binlerce vatandaş en az 4 bin TL maaş ile iş bulabilecek. İş ilanlarına ulaşmak için…

İŞKUR’dan müjdeli haberler açıklandı! Yüz binlerce vatandaş en az 4 bin TL maaş ile iş bulabilecek. İş ilanlarına ulaşmak için…

Yaşanan korona virüs salgın süreçleri içerisinde İŞKUR biri birinden farklı iş ilanları yayına almaya devam ediyor. İŞKUR ülkemizde istihdam politikalarını yürütmeye devam eden ve işsizlik durumlarının azalması için en önemli destekleri sunan kurumlardan bir tanesi olmaya devam ediyor. Korona virüs salgın süreçleri içerisinde ekonomik alanları ve sektörü daha canlı bir hale getirmek için biri birinden farklı adımlar atmayı başaran İŞKUR yüzlerce yeni farklı iş ilanı ile vatandaşların dikkatlerini çekmeye devam ediyor. Son zamanlarda işsiz kalan vatandaşlar tarafından İŞKUR iş ilanları nasıl görüntülenir ve başvurular nasıl yapılır gibi adımlar araştırılmaya devam ediyor.

Ülkemizde işsizlik oranlarının en aza inmesi için biri birinden farklı adımlar atmaya devam eden İŞKUR korona virüs salgın süreçleri içerisinde ekonominin ciddi anlamda durgunlaşmış olduğu dönemler içerisinde en önemli kurtarıcılardan bir tanesi olmaya devam ediyor. İş arayan vatandaşlar ile beraber iş veren vatandaşları bir araya getirmeye devam eden en kolay yöntemleri sunan İŞKUR sayesinde pek çok kamu kurumları ile beraber özel sektör şirketleri için iş ilanları yayına almaya devam ediyor. Hemen hemen her gün biri birinden farklı iş ilanlarını yayına almaya devam eden İŞKUR, ülkemizin dört bir yanından biri birinden farklı vatandaşlar için istihdam fırsatı veriyor. Her ne kadar vatandaşlar sistemi kullanmak konusunda zorluk çekse bile İŞKUR tarafından merak edilen tüm detaylar açıklandı.

İŞKUR iş ilanlarının sorgulaması nasıl yapılacak?

İŞKUR üzerinde hemen hemen her gün yüzlerce iş ilanı yayına alınmaya devam ediyor. Her ne kadar vatandaşlar sistemi çok karmaşık gibi düşünüp belirli adımları anlamasa bile gerçekten de çok basit bir kullanımı yer alıyor. Bunun için ilk olarak kişilerin kayıt yapması gerekir. Kayıt sırasında da belirli şartların taşınması dikkatleri çekiyor. Belirlenen  şartlar;

 1. Başvuru yapacak kişilerin en az 14 yaşını doldurmuş olması
 2. Kayıt sırasında istenen iletişim, eğitim, kişisel bilgiler gibi her şeyin en ufak eksik olmadan doldurulması gerekir. Özellik ile de meslek ve eğitim bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması gerekir. Aksi halde istenen meslekler ile eşleşme yapmak bir hayli zor olabilir.
 3. Yapılan kayıtlar tam 12 ay boyunca aktif olacaktır. Bu sürenin ardından sistemler pasif hale getirilir. Aksi bir durum ile karşı karşıya kalmamak için kişiler en yakın İŞKUR şubeleri üzerinden ya da diledikleri an online bir şekilde hesaplarını aktif hale getirebilirler.

İş arayan kişilerin belirli adımları takip etmesi istedikleri işlere ulaşması için fırsatları sunacaktır. Bu anlarda;

 1. İŞKUR sistemi üzerinde giriş yapmak gerekir.
 2. Sağ üst köşede yer alan iş arayan girişi kısmı doldurulmalı ve açık iş ilanları kısmına gidilmelidir.
 3. Ekranda yer alan yüzlerce ilan arasından herkes kendisine uygun olanı bulmak için kişilerin niteliklerini ve aradıklarına uygun ola durumların arama çubuğu üzerinde doldurulması gerekir.
 4. Eski ilanları görüntülemek isteyen kişiler sistemde ilan no ile ilan tarihi gibi bilgilerin en ufak eksik olmadan doldurulması gerekir.
 5. Kişiler hangi şehirde yaşıyor ya da hangi meslek için iş arıyorsa bu kısımları doldurması gerekir.
 6. Her şeyi doldurduktan sonra en alt kısımda yer alan ara butonuna tıklamak  ardından da kişilerin kendileri için uygun olan iş ilanlarına diledikleri an erişme fırsatı sunulur.