Kredi Kartımı Yurt Dışında Kullanabilir Miyim? - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  8.420,00
  % -1,33
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0602
  % -0,07
 • € EURO
  36,0265
  % -0,38
 • £ POUND
  42,7568
  % -0,19
 • ¥ YUAN
  4,5477
  % -0,20
 • РУБ RUBLE
  0,3777
  % 0,92
 • BITCOIN/TL
  2172124,200
  % 2,01
 • BIST 100
  11.127,05
  % -0,11

Kredi Kartımı Yurt Dışında Kullanabilir Miyim?

Kredi Kartımı Yurt Dışında Kullanabilir Miyim?

Yurt dışı seyahati için planlar yapıldı, biletler alındı. Sıra yapılacak harcamaları düşünmeye geldi. Eğer siz de yurt dışı seyahatlerinde yapacağınız harcamaları kredi kartınızla karşılamak istiyor ancak; bu harcamalar için kredi kartınızı kullanıp kullanamayacağınızı merak ediyorsanız gelin bu sorunuzun cevabını biz verelim.
Cevabımız ‘EVET’. Mevcut kredi kartınızı yurt dışı seyahatlerinizde yaptığınız harcamalar için kullanabilir, dilerseniz ATM’den para çekimi yapabilirsiniz.

Kredi Kartımı Yurt Dışında Kullanabilmek İçin Ne Gerekiyor?

Kredi kartınızı yurt dışındaki harcamalarınızda kullanmak istiyorsanız kredi kartınızın bazı özellikleri barındırması gerekiyor. Hâlihazırda kullandığınız kredi kartınızın alt yapı ödeme sistemi Mastercard veya Visa ile uyumlu ise; kredi kartınızı yurt dışında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Burada önemli olan bir diğer husus ise kredi kartınızın yurt dışı kullanımına açık olup olmadığıdır.

Kredi Kartınızın Yurt Dışı Kullanımına Açık/ Kapalı Olduğunu Nasıl Öğrenebiliriz?

Basit birkaç yöntem ile siz de kredi kartınızın yurt dışı kullanımlarına açık olup olmadığını öğrenebilir, .kredi kartınızı yurt dışı harcamalarında kullanıma açık hale getirebilirsiniz.

Bu yöntemler:

 • Mobil bankacılık kullanmak
 • Telefon bankacılığı kullanmak
 • Şubeye başvurmak

Yurt Dışı Kullanımlarına Kapalı Olan Kredi Kartımı Nasıl Açık Hale Getirebilirim?

Yukarıda saydığımız üç basit yöntemden dilediğinizi kullanarak yurt dışı harcamalarına kapalı olan kredi kartınızı kolaylıkla kredi kartı harcamaları için açık hale getirebilirsiniz.
Dilerseniz evinizde, ofisinizde oturduğunuz yerden bir tık ile mobil internet bankacılığından yararlanarak; dilerseniz telefon ile şubenizi arayarak taleple bulunarak veya şubenize gidip bizzat başvuruda bulunarak kredi kartınızı yurt dışı kullanımlarına açık hale getirmeniz mümkündür.

Kredi Kartımı Yurt Dışında Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kredi kartınızı yurt dışı harcamalarında kullanmak güvenlidir. Tabii kullanırken dikkatli olunmalı, kullanım sırasında çekim işlemleri göz önünde yapılmalı, kartınızın kopyalanması ihtimaline dikkat edilmelidir.

Kredi Kartı İle Yaptığım Yurt Dışı Harcamalarında Bankaya Komisyon Öder Miyim?

Bu sorunuza vereceğimiz yanıt evet. Bunun nedeni ise; yapacağınız harcamaların karşılığında ödeme yapacağınız para biriminin sizin para birimizden farklı olması. Bu kur farkı nedeniyle bankalara yüzde 3 oranında bir komisyon ödemesi yapmak durumundasınız.