Kredi Kartını Yurtdışı Alışverişe Açtırma - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  7.927,00
  % -0,20
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2755
  % 0,04
 • € EURO
  35,0659
  % -0,05
 • £ POUND
  41,3344
  % 0,09
 • ¥ YUAN
  4,4489
  % -0,01
 • РУБ RUBLE
  0,3641
  % 0,01
 • BITCOIN/TL
  2217309,158
  % 1,61
 • BIST 100
  10.677,49
  % 0,19

Kredi Kartını Yurtdışı Alışverişe Açtırma

Kredi Kartını Yurtdışı Alışverişe Açtırma

Ülkemiz kullanılan kredi kartlarını, ülke içindeki mağazalarda, alışveriş merkezlerinde, benzinliklerde ve daha birçok yerde kullanabiliyoruz. Ancak yurtdışına çıkacak olan insanlar veya yurtdışındaki mecralardan alışveriş yapacak olan insanlar bunu online veya elden ele yapmak isteyebiliyorlar. Ülkemizde kartlarımızın üzerinde mevcut olan Mastercard ve Visa ile uyumlu tüm kartlar vasıtasıyla bu işlemleri gerçekleştirmek mümkün. Bazı bankalar Amerikan Express uyumlu kartları da kabul etmektedir ancak bu işlem bazı bölgelerde ve durumlarda sıkıntıya yol açabilmektedir bu yüzden Mastercard ve Visa üzerinden işlemleri gerçekleştireceğiz.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Kredi Kartını Yurtdışı Alışverişe Açtırma

Bu işlemi gerçekleştirmek için çoğu banka kartının ve bankanın aplikasyonlarından faydalanabiliriz. Örnek vermek gerekirse Ziraat Bankası aplikasyonuna giriş yaptıktan sonra kredi kartları ayarları menüsünden bu ayarı kolayca gerçekleştirilebilir. Ayrıca çoğu banka kartı standart formda yurt dışı kullanıma kapalı olarak teslim edilmektedir ancak yine de teyit edilmelidir.

Telefon Bankacılığı Yoluyla Kredi Kartını Yurtdışı Alışverişe Açtırma

İlgili bankanın müşteri hizmetleri numarasını temin ettikten sonra, arayarak önce sesli komutla güvenlik bilgilerini doğrulayıp ardından tuş yönlendirmeleri veya bankanın sesli komut sistemi yardımıyla kredi kartı işlemlerine giderek, operatöre bağlanan müşteri danışmanı veya sesli bir sistem yardımıyla kredi kartınızı yurtdışı alışverişe açtırabilirsiniz.

Şubeye Giderek Kredi Kartını Yurtdışına Açtırma

Şubeye gittiğinizde gişeden sıra numarası alarak veya bankadaki görevliye durumu izah ederek sıra almadan kredi kartı işlemleriyle ilgili müşteri danışmanına bu durumu belirtip, danışmana gerekli evrakları (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet vs.) vererek güvenliği sağladıktan sonra kartınızı yurt dışına açtırabilirsiniz.

Kredi Kartını Yurtdışına Açtırmak Ne Kadar Güvenli?

Elbette ki ülkemizde rahat bir şekilde alışveriş yaptığımız mecralardaki gibi bilinir ve güvenilir olmayan sitelerle yurtdışı platformlarda daha çok karşılaşılabilir. Kart kopyalama, kart bilgilerini çalma gibi işlemler daha çok yaşanabileceğinden oluşabilecek kötü durumlara karşın, kart limiti düşürülebilir ve böylece kayıplar minimize edilebilir. Yurt dışında bulunan POS cihazları ülkemizdekilerden farklı olabileceğinden bu durumlara karşı hazırlıklı ve temkinli olmakta fayda vardır. Eğer kart kopyalama gibi bir durumla karşı karşıya kalınırsa, durum hemen bankayla paylaşılmalı ve çözüm yöntemleri üzerinde fikir alınmalıdır.