Öğrencilere Para kazandırabilecek İşler - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3607
  % 0,17
 • € EURO
  34,4602
  % -0,71
 • £ POUND
  40,3340
  % -0,67
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • BITCOIN/TL
  2078855,227
  % 2,46
 • BIST 100
  9.814,19
  % 0,59

Öğrencilere Para kazandırabilecek İşler

Öğrencilere Para kazandırabilecek İşler

İnsanlar yeri geldiğinde eğitim hayatlarını sürdürebilmek için bir yandan çalışması, bir yandan da eğitimine devam etmesi gerekiyor. Ancak öğrenci olan bir kimse için çalışma alanları genelde kısıtlıdır. Çünkü bir öğrencinin çalışabilmesi için onun okul dışındaki zamanlarına uygun bir iş bulması gerekir.
Buda her zaman mümkün olmaz. İş yerleri genel olarak tam gün çalışma isterler. Öğrencinin ise tam gün çalışma gibi bir lüksü yoktur. Bazı iş yerleri bu gibi durumlar için saatlere görede belirlenen bir iş saatiyle hareket ederler. Bu sayede eğitimin hayatına devam edebilen öğrenciye destek olmuş ve katkıda bulunmuş olurlar.
Eğitim hayatınız devam ediyorsa daha çok sizin vaktinize göre şekillenen işler tercih etmeniz gerekiyor. Bu işleri de her zaman bulmak kolay olmasa da yazımızda size yardımcı olabilecek bir kaç iş fikrinden bahsettik. Böylelikle eğitim hayatınız bitmeden iş tecrübesi edinmiş olabilirsiniz.

Geri Dönüşüm


İlk olarak bireysel bir çalışma olan geri dönüşümle başlamayı uygun bulduk. İnsanların çoğu bunu sadece çöp olarak düşünebiliyorlar. Üç beş lira için çöp mü karıştıracağım diyenleriniz bile vardır. Ancak bu geri dönüşüm her şey için olabilir. Örneğin bir öğrenciyseniz ikinci el okul kitaplarını toplayıp, diğer lazım olan sınıftakilere satabilirsiniz. Bunun yanında ikinci el okuma kitapları da çok tercih edilir durumdadır. Bu sayede kendi işinizi istediğiniz saatte yapma fırsatı elde edersiniz.

Kitap satmayı sadece okul çevresinde değil, internetin ikinci el satış sitelerinde de satabilmeniz mümkündür. Geri dönüşümde aklınıza ve kolayınıza gelebilecek her şeyi aynı yöntemle satışa sunabilirsiniz. Yeter ki çalışmak isteyin.


Sosyal Medya


Sosyal medya deyince akla ilk olarak gereksiz videolar ve resimler gelir. Ancak bu yöntemle çok para kazanabilen insanlarda vardır. Öncelikle Youtube, instagram vb. hangi mecrada iş yapmak istiyorsanız, orada sayfa açmanız gerekli. Ne iş yapacağım kısmına gelirsek, bu kabiliyetli olduğunuz her şey olabilir. Bu bir gezi rotası sayfası olabilir. Ya da sporu çok iyi takip ediyorsunuzdur ve bununla ilgili her gün sayfanızda yorumlar yapabilirsiniz. Buralar tıklandıkça sizde kazanmaya başlarsınız. Zamanla reklam teklifleri de alarak kazancınız katlanmaya başlar. Üstelik günün istediğiniz herhangi bir vaktinde yapmanız mümkündür.
Sayfanızda konuyla ilgili misafirler konuşturup, videolarınızı daha ilgi çekici halede getirebilirsiniz. Bu yolla ister sadece reklamlardan, isterseniz bir ürün satışı yaparak da para kazanabilirsiniz.
Sayfanız bir yemek tarifi sayfası da olabilir. Örneğin sadece kahve çeşitlerinin nasıl yapıldığına dair sayfalar bile vardır.

Freelance İşler

Freelance olarak alanınız olan bir işi bilgisayarınızla yapabilirsiniz. Hatta bu işleri yapabilen kişi sayısı da oldukça fazladır. Örneğin siz tasarım okuyorsunuzdur ve logo tasarımı yapıp, satabileceğiniz sitelere bakmalısınız. Onlara iş teklif ederek işe başlayabilirsiniz. Ya da video editörlüğü de yapmak size göre kolay gelebilir. Bununla ilgilide sitelerde video editleyen insanlar arayan yerler vardır. Tek yapmanız gereken buralara başvurmak olmalıdır.
En çok tercih edilen freelance çalışmaları yazı yazarak, makale yazarak olandır. Bunun için güvenilir bir kaç site bulunur. Buralara üye olarak istediğiniz saatte kelime sayısına göre makale alarak satabilirsiniz. Makale yazmak için derin bilgiler bilmeniz gerekmez. Türkçe yazım kurallarına dikkat ederek yazabiliyorsanız bu iş size göre olabilir.

Özel Ders Vermek


Bu iş için mezun olmuş olmanız gerekmiyor. Örneğin siz üniversite öğrencisiyseniz, liseli öğrencilerin derslerinde yardımcı olabilirsiniz. Özellikle YKS sınavlarına hazırlanan kişiler özel olarak kendileriyle ilgilenebilecekleri abilere, ablalara ihtiyaç duyarlar. Bu yardımı kazanca çevirmek ise size bağlıdır. Yapmanız gereken bildiğiniz bir lisenin sitesine ve ya müdürüne giderek özel ders verdiğinizi duyurmaktır. Kısa sürede ders isteyecek kişilerle karşılaşacaksınız.
Özellikle yabancı dil konusunda yardıma ihtiyaç duyan çok öğrenci vardır. Sizin de dil dersiniz iyiyse, sizden alt sınıflara özel ders verebilirsiniz.