Para Kazandıran En Popüler İşler - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  8.406,00
  % -1,45
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0588
  % -0,07
 • € EURO
  36,0371
  % -0,35
 • £ POUND
  42,7387
  % -0,21
 • ¥ YUAN
  4,5479
  % -0,20
 • РУБ RUBLE
  0,3781
  % 1,04
 • BITCOIN/TL
  2174385,364
  % 2,88
 • BIST 100
  11.142,09
  % 0,02

Para Kazandıran En Popüler İşler

Para Kazandıran En Popüler İşler

İş kolları ve bunun getirdiği kazançlar yıllar geçtikçe değişiyor ve gelişiyor. Yaklaşık on sene önce çok kazanç sağlayan bir iş dalı günümüzde çok az ilgi görüyor ve düşük maaşlara sahip olabiliyor.

Bu nedenle güncel olarak meslek alanlarının nasıl ilerlediğini ve işlediğini takip etmek, çalışmaya başlamadan önce her insan için çok önemli bir adım. Peki günümüzde kazanç seviyeleriyle popüler olan işler hangileri? Para kazandıran en popüler işler neler? İşte onlardan birkaçı…

⦁ Sosyal Medya
Kuşkusuz son 5 yıldır olağanüstü bir şekilde artış gösteren sosyal medya kullanımı, bu iş kapılarının yaygınlaşmasındaki en büyük faktör. Neredeyse her yaş grubunun ve her türden insanın ulaşabildiği sosyal mecralar üzerinden içerik üretmek veya paylaşmak, günümüzde en cazip iş kapılarından birisi oldu.

Bu işlerin en büyük avantajı ise diğer işlere nazaran daha konforlu çalışma saatleri ve yüksek kazançlar. Bir diğer avantaj ise YouTube ve Instagram gibi uluslararası sosyal platformlar, video üreticilerine kendi ülkelerinin para birimleri ile değil, dolar ($) üzerinden kazanç iletmeleri. Bu da döviz farkı bulunan ülkelerdeki üreticiler için ulaşılmaz bir kazanç oluyor.

Bu nedenle tercih edebileceğiniz en çok getirili alanlardan birisi sosyal medya platformları. Bunun haricinde sosyal medya üzerinden farklı farklı platformlardan yayın yapabilir, ürün (reklam) tanıtımı yapabilir, video veya fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz.

2- İnşaat
İnşaat sektörü, ne kadar zaman geçerse geçsin, rağbetini ve kazanç kapasitesini asla kaybetmeyen alanlardan bir tanesi. Doğru pozisyona yükseldiğinizde kazanç açısından hiçbir sıkıntı çekmeyeceğiniz su götürmez bir gerçek. Öte yandan inşaat sektörü oldukça geniş yelpazeli bir alan bu nedenle belirli bir pozisyon seçerek o pozisyonda ilerlemeye çalışmak kazanç ayarlamanız açısından en mantıklı adım olacaktır.

⦁ E-ticaret
Bir diğer internet bazlı iş kapısı olan E-ticaret, on yıl öncesine kadar sadece büyük firmaların sunduğu sınırlı ve yan bir seçenek iken artık birçok firmanın günümüzde tercih ettiği ana satış yöntemi hâline geldi. Hatta öyle ki, sırf e-ticaret yapan milyonlarca marka gün yüzüne çıktı. Kazancının ise girişim yapacağınız normal bir ticari kuruluştan kat be kat fazla olduğunu kolaylıkla söylemek mümkün.

Satış kitlenizi olabileceğinden çok daha geniş bir hâle getirdiğinizden dolayı, satışlarınız da aynı şekilde artıyor, bu da kazancınızın arttığı anlamına geliyor. (Gıda ticareti, elektronik ticareti, tekstil ve takı ticareti, inşaat malzemeleri ticareti vb.)

⦁ Kargo Şubesi
Yine internet kullanımının yaygınlaşması ile ilerleyen bir diğer sektör kargo, ulaştırma gibi alanlar oldu. İnternetten alışverişin neredeyse bütün alanlarda normal alışverişe kıyasla çok daha fazla tercih edildiği şu dönemlerde, kargo şirketleri inanılmaz derecede aktif hâle geldi. Bu nedenle halihazırda bulunan yatırımınızı bir kargo şubesini satın alarak veya kargo şirketi açarak çok zekice bir hamlede bulunabilirsiniz.

⦁ Online Eğitim
Eğitimin tamamen çevrimiçi şekilde yapıldığı şu günlerde, online eğitmen arayışları ise zirve yaptı. Öyle ki, virüs bitse dahi artık bazı eğitimlerin tam zamanlı online yapılacağı dahi konuşuluyor. Çalışma saatleri açısından da normal öğretmenliklerden oldukça rahat olan online eğitim, kazanç açısından da neredeyse öğretmenlik kadar kâr sağlatabiliyor. Bu türde en çok tercih edilen ve kazanç getiren eğitimler ise İngilizce, programlama ve sınava hazırlık gibi alanlar oluyor.

⦁ Kozmetik
Son yıllarda yine kullanımı ve ürün yelpazeleri oldukça artan, çokça talep alan bir alan da kozmetik sektörü. Bundan ötürü kazanç bakımından da on sene öncesine kıyasla oldukça artmış durumda.

⦁ Grafik Tasarım
Yukarıda bahsettiğimiz alanların birçoğu internet üzerinden yaygınlaşmış veya ortaya çıkmış mesleklerden oluşmaktaydı. Bu hizmetlerin ortaya çıkmasında payı olan grafik tasarım, tıpkı yazılım sektörü gibi ürünleri veya platformları imza hâle getirmek ve kitleleri kendine çekmek için en önemli işleri yapıyor.

Görsel ilgiyi çekmek. Bu nedenle hem kazanç açısından hem de serbest çalışıldığında evden dahi çalışabileceğiniz bir meslek dalı olan grafik tasarımcılığı, konforlu ve kazançlı bir iş olabilir. İşin bir diğer avantajı ise, grafik tasarımcılığı işini yapmak için önemli olan kriter her zaman tecrübeniz ve işlerinizin kalitesidir. Bu nedenle ufak bir kurs yardımıyla dahi işe atılabilmek mümkün.