Paranızın Kontrolünü Elinize Almak için 5 Strateji - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  8.429,00
  % -1,13
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0463
  % -0,11
 • € EURO
  36,0294
  % -0,39
 • £ POUND
  42,7429
  % -0,21
 • ¥ YUAN
  4,5482
  % -0,20
 • РУБ RUBLE
  0,3761
  % 0,48
 • BITCOIN/TL
  2171309,622
  % 3,11
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Paranızın Kontrolünü Elinize Almak için 5 Strateji

Paranızın Kontrolünü Elinize Almak için 5 Strateji

Hepimizin dönem dönem kontrolsüz olduğu anlar oluyor, özellikle para konusunda, kontrolü ele almak zorluklarla karşılaşmamıza neden olabiliyor, gelişen ödemeler, beklenmedik durumlar ve benzeri gibi, bu gibi durumlar da paranızın kontrolünü elinize almak için sizlere hazırladığımız 5 strateji, paranızın kontrolünü sağlamanızda sizlere yardımcı olacaktır.

Kötü Para Alışkanlıklarının Üstesinden Gelmek

Finansal başarıya giden yola çıkmak elinizin altında. Bugün birçok insan gibiyseniz, muhtemelen kendinizi sıkışmış hissediyorsunuz veya belki de hayatınız bunalmış hissediyorsunuz – yeterince hızlı ilerleyemiyor, daha fazla para biriktiremiyor ve hatta paranızın nereye gittiğini bilmiyorsunuz gibi. Sizi geride tutan ve ilerlemenizi, servet oluşturmanızı ve daha fazlasını biriktirmenizi engelleyen bazı bilinçsiz düşünceler olabilir.

Kendini kötü hissetme. Yalnız değilsin. Hepimizin bazı kötü para alışkanlıkları var. Onları tanımak ve onlar hakkında bir şeyler yapmak hayatınızı değiştirecek.

Hayatını ve paranı düşün ve kendine sor, beni tutan ne? Paranızla yaptığınız bir numaralı hatayı tanımlamanız gerekseydi, bu ne olurdu?

Bir Numaralı Para Hatası

Bence insanların yaptığı bir numaralı hata, paralarının kontrolünü ele almamaktır. Neden olduğu önemli değil binlerce sebep veya mazeret olabilir. Her kadın ve her durum farklıdır. Ancak sözlerime dikkat edin sizi finansal başarıdan alıkoyan şey kontrol eksikliğidir.

Peki paranızı nasıl “kontrol altına alırsınız”? Bunu bir öncelik haline getiriyorsun. Paranızı nasıl kazandığınıza, biriktirdiğinize, harcadığınıza ve harcadığınıza gerçekten bakarak kendinizi güçlendirirsiniz. Birçoğumuz paramızla sevmediğimiz bir şey yapıyoruz. Ve hepimiz paramızla pişman olacağımız şeyler yaptık. Eski alışkanlıklar ve hayatın baskılarından bunalmış hissetmek sizi engelliyor olabilir. Kişisel içgörü kazanarak, paranızı daha iyi kontrol edeceğinizi garanti ederim.

Daha Rahat Yaşamak

Dikkate alınması gereken başka bir şey daha var: İnsanlar daha uzun yaşıyor.  Genel olarak insanların ortalama yaşam süresi 83.4 yıldır. Bir dulun yaş ortalaması 56’dır. Özellikle ailenizin mali geleceğini garanti altına almak istiyorsanız ve uzun ve rahat bir yaşam sürmeye yetecek kadar paranız olacaksa, paranızın kontrolünü elinize almak hiç bu kadar önemli olmamıştı. Peki paranızın kontrolünü nasıl elde edeceksiniz?

Kontrolü Elde Etmek İçin 5 Kolay Adım

Adım 1 – Bilgi Alın

Paranız hakkında ne kadar çok şey bilirseniz, vereceğiniz kararlar o kadar iyi olur. Finans uzmanı olmanıza gerek yok, ancak paranızı nasıl kazandığınız, harcadığınız, paylaştığınız ve biriktirdiğinizle ilgili temel bilgileri anlamanız gerekiyor. Alışkanlıklarınızın daha fazla farkında olmak, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır .

Adım 2 – Günlük Yaşamayı Durdurun ve Hedefler Belirleyin

Daha fazlasını elde etmek istiyorsanız, bunu yapmanın yolu hedef belirlemektir. Ne kadar paranız olursa olsun, ister yeni başlıyor olun ister başarılı bir kariyere sahip olun, hedefler belirlemek size netlik kazandıracaktır. Parayı çarçur etmeyi bırakmanıza ve daha fazla tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Kendinizi yeni olasılıklara açmanız için size ilham verecek. Borçla başa çıkmanıza ve daha iyi hissetmenize yardımcı olacak !

3. Adım – Organize Olun

Aklınızdan ve paranızdan evinize, ofisinize ve çocuklarınıza kadar hayatınızın her yönünü düzenleyin. Ailenizi organizasyon arayışınıza dahil etmek ve beklenmedik durumlar sizi rutininizden attığında bile nasıl düzenli kalacağınızı öğrenmek önemlidir.

Adım 4 – Yardım İsteyin

Uzman tavsiyesi alın. Bir şeyi anlamıyorsanız, şüpheleriniz varsa veya para meseleleriniz veya yatırımlarınız hakkında net değilseniz, bir finans uzmanıyla konuşun. Randevu alın ve bir soru listesi hazırlayın. Bilgi sahibi olmak daha iyi kararlar vermenize yardımcı olacaktır.

Adım 5 – Bir Harcama Planı Oluşturun

Harcamalarınızı yönetmek için bir plan yapın. Bir bütçe yapmak ve buna bağlı kalmak birçok kadın için zorlu bir iştir. Bu nedenle, harcama alışkanlıklarınıza uygun ve ani harcamalardan kaçınmanıza yardımcı olacak bir bütçe oluşturmak çok önemlidir . Finansal hedeflerinizi belirlemenize ve gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. Sizi motive edecek ve motivasyon başarının anahtarıdır.

Paranızı kontrol altına almak, size yatırım yapmak demektir. Bu, işleri biraz farklı yapmaya başlamanız gerektiği anlamına gelir. Bunu yapmak istediğini biliyorum. Bunu yapabileceğini biliyorum. Ve başlamak için şu andan daha iyi bir zaman yok!

Bu 5 adımı izleyin harcama alışkanlıklarınızı belirleyin, hedefler belirleyin, organize olun, uzman tavsiyesi alın ve size uygun bir bütçe oluşturun. Yeni bir başlangıç ​​yapacak ve finansal başarıya giden yola çıkacaksınız.