Qnb Finansbank Enpara Şube Kodu Nedir? - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  8.411,00
  % -1,36
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0617
  % -0,06
 • € EURO
  36,0361
  % -0,35
 • £ POUND
  42,7623
  % -0,16
 • ¥ YUAN
  4,5479
  % -0,20
 • РУБ RUBLE
  0,3782
  % 1,04
 • BITCOIN/TL
  2177305,619
  % 3,30
 • BIST 100
  11.142,99
  % 0,03

Qnb Finansbank Enpara Şube Kodu Nedir?

Qnb Finansbank Enpara Şube Kodu Nedir?

Sürekli değişen teknolojik gelişmeler sonucunda teknoloji, tüm sektörleri hakimiyeti altına almış durumda. Önceden ekonomik ve sosyal olarak insanlara engel oluşturan gündelik hayatta karşımıza çıkan pek çok sektör için artık teknolojik yeniliklerden yararlanılmakta. Bu sektörlerden en yaygın kullanılanı da bankacılık sektörüdür.


Bankacılık Sektörü Ve Teknoloji


Yaşamakta olduğumuz bilgi çağının getirdiği yenilikler doğrultusunda işlerin daha hızlı ve daha az emek harcayarak gerçekleştirilebilmesi için üretilen teknolojik yenilikler bankacılık sektörüne de uyarlanmış durumdadır. Bankalar değişen dünyanın koşullarına ayak uydurabilmek için son yıllarda oldukça yaygınlaşan internet bankacılığı, mobil şube ve telefon bankacılığı gibi teknolojik araçlara yönelmiş durumdadır. Bu hizmetlerin yanı sıra tamamen elektronik ortamda var olan internet bankaları da son dönemde ortaya çıkmaya başladı.


İnternet Bankacılığı


Son dönemde bankacılık sektöründe ortaya çıkan en yeni teknolojik gelişme sanal ortamda var olan elektronik banka şubeleridir. Dijital bankacılık anlayışı ile geliştirilen bu şubelere bir örnek QNB Finansbank tarafından geliştirilen Enpara.com: Masrafsız Dijital Banka’dır. Mekansal olarak hiçbir şubesi bulunmayan Enpara.com’un en büyük avantajı, şube masraflarını karşılamak amacı ile tahsil edilen pek çok bankacılık işleminden ücret talep etmiyor oluşu.


Enpara.com Ve Dijital Bankacılık


Enpara gibi dijital banka şubeleri bünyelerinde faaliyet gösteren personeller barındırmadıkları için masrafsızdır. Bu sebeple de kullanıcılardan da havale, gibi hizmetlerinden ücret talep etmezler. Bu gibi sebepler dijital bankacılığın tercih edilmesinde en büyük etkendir. Enpara dijital bankacılık ile tüm bankacılık işlemleri şubeye gitme zorunluluğu olmadan yalnızda internet üzerinden kolayca çözülebilir. Yalnızca Enpara.com kullanıcıları arasında değil diğer banka şubeleri arasında da alım, satım, gönderim gerçekleştirilebilir.


Enpara Şube Kodu


Enpara dijital bankacılık ile başka bir banka arasında para transferi gerçekleştirilirken belirtilmesi gereken bilgilerin arasında şube kodu bilgisi bulunmaktadır. Enpara şubesi olmayan dijital bir banka hizmetidir. Şubesiz biz hizmet olduğu için tüm kullanıcıların işlemlerini gerçekleştirebilmesi amacıyla bir şube kodu oluşturulmuştur. Tüm kullanıcılar için tek bir şube kodu belirlenmiştir. İşlemlerde kullanılabilen Enpara şube kodu 3663‘dür. 3663 kodu ile her kullanıcı işlemlerini sorunsuz halledebilir.