Sanal Asistanlık Nedir? - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  7.933,00
  % -0,14
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2311
  % -0,01
 • € EURO
  34,9927
  % -0,12
 • £ POUND
  41,1385
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4470
  % -0,02
 • РУБ RUBLE
  0,3633
  % -0,17
 • BITCOIN/TL
  2211356,740
  % 1,22
 • BIST 100
  10.677,49
  % 0,19

Sanal Asistanlık Nedir?

Sanal Asistanlık Nedir?

Büyümekte olan teknoloji çağında hayatımızda pek çok kolaylık yer alıyor. Özellikle son zamanlarda sıkça duyduğumuz evden çalışarak para kazanma yöntemleri arasında olan sanal asistanlık kavramı da bunlardan birisidir. Günümüzde birçok kurumsal firma ve yöneticiler sanal asistanlardan yardım alıyor. Kulağa her ne kadar zor gibi gelse de aslında evden kolaylıkla yapabileceğiniz ve ek gelir kazanmak isteyen insanlar için oldukça verimli bir fırsattır.

Sanal Asistan Nasıl Olunur?

Öncelikle bunun için herhangi bir lisans veya ön lisans programından mezun olma zorunluluğu bulunmuyor. Elbette bu çalışacağınız firmaya göre değişkenlik gösterebilir. Kurumsal ve uluslararası firmalar ön lisans mezunu sanal asistan arayabilirler. Genel olarak bilgisayarınız, akıllı telefonunuz ve yazıcınız bulunuyorsa kolaylıkla yapabileceğiniz bir iş fikridir. Sanal asistanlığını yapacağınız şirketin çalışma saatleri kapsamında sizin de evinizde uygun bir durumda olmanız gerekiyor.

Sanal Asistanlık Nasıl Yapılır?

Eğer kendinizi geliştirme konusunda istekli bir kişiliğe sahipseniz, önceliğiniz bilgisayar kullanımında ve temel yazılımlarda iyi bir seviyeye gelmek olabilir. Bu hem hızlı bir ilerleme sağlar hem de şirket tarafından size duyulan güven ortamının artmasına neden olabilir. Çalıştığınız şirkete bağlı olarak yabancı dil aynı zamanda diğer fırsat kapılarını da açabilir. Bu yüzden özellikle bir çok büyük firma için yabancı dil bilgisi aranılan bir beceridir.

Kimler Sanal Asistan Olabilir?

Özellikle öğrenciler ve ev hanımları tarafından ek kazanç kazanmak için tercih edilebilir. Evine katkıda bulunmak isteyen her insanın yapabileceği bir iş fikridir. Sizden saatlerce çalışmanız ve herhangi bir ofis ortamında çalışmanız istenmiyor. Evinde bilgisayar ve akıllı telefon olan her insan için yapılması mümkün bir iş fikridir. Evinizin konforunda rahatlıkla yapabileceğiniz bir iş fikri olan sanal asistanlığı her yaştan insan rahatlıkla deneyimleyebilir.

Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Size verilen işlerin zamanında teslim edilmesi, güven ortamının oluşması için en önemli etkendir. Aynı zamanda diksiyonunuz düzgün bir şekilde insanlarla iletişim kurmanız gerekir. Çalışma saatlerini iyi ayarlamanız gerekmektedir çünkü size verilen işi teslim etmeniz karşı taraf için olumsuz etki oluşturur. Peki en önemli şey ise; bu işe başlamadan önce maaş beklentinizi karşı tarafa net bir şekilde ifade etmenizdir çünkü yaptığınız işin karşılığını alamamak çalışma isteğinizi bitirmekten başka bir şeye yaramaz.

Sanal Asistan Olarak Aylık Ne Kadar Kazanabilirim?

Bu konuda net bir maaş bilgisi verilememekle birlikte kazancınız çalışacağınız şirkete, çalışacağınız şirkete ve iş yükünüze göre değişkenlik gösterir. Ortalama olarak haftalık 200 TL ile 400 TL arasında para kazanabilirsiniz. Bu miktar yapacağınız işe göre aylık 800 TL ile 1600 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Önemli olan size verilen işleri zamanında ve şirketin istediği şekilde teslim etmenizdir. Ek çalışma süreleri ile maaş beklentinizi yükseltebilirsiniz.