Tarım Kredisi Veren Bankalar
 • YARIM ALTIN
  7.861,00
  % -0,24
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2983
  % -0,04
 • € EURO
  35,1414
  % 0,53
 • £ POUND
  41,5864
  % 0,36
 • ¥ YUAN
  4,4536
  % -0,16
 • РУБ RUBLE
  0,3633
  % 0,06
 • /TL
  %
 • BIST 100
  10.403,49
  % 2,34

Tarım Kredisi Veren Bankalar

Tarım Kredisi Veren Bankalar

2021 yılı olarak çiftçilerin finansman ihtiyaçlarını karşılamak üzere kredi veren pek çok banka bulunuyor. Çiftçilerimizin bu bankalardan kredi alırken ödeme koşullarına dikkat etmesi gerekiyor. Bankalar genellikle aylık, 3 aylık 6 aylık ve yıllık ödeme dönemleri bulunuyor. Çiftçiler için ödemelerin hasat dönemine göre ayarlanması büyük önem arz ediyor. Çiftçilere verilen tarım kredileri diğer kredi türlerine göre faiz oranları düşük oluyor. Bankalar tarafından çiftçilere sunulan kampanyalar dışında pek çok kredi kartı hizmeti de bulunuyor.

Hangi Bankalar Tarım Kredisi Veriyor?

Finansman sıkıntı yaşayan çiftçiler doğal olarak kredi ihtiyacı için bankalara yönelirler. Çiftçilerimiz de çiftçilere tarım kredisi veren bankalar hangileri olduğu konusunda merakları da bulunuyor.

Ülkemizde çiftçileri destekleyen tarım kredisi veren bankalar şunlardır;

 • Yapı Kredi Bankası
 • Denizbank
 • VakıfBank
 • Fibabanka
 • Ziraat Bankası
 • QNB Finansbank
 • Türk ekonomi Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Şekerbank olmak üzere çiftçilere tarım kredi hizmetleri sunan bankalar olarak faaliyet gösteriyorlar.
Tarım Kredisi Veren Bankalar
Tarım Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi

Tarımsal faaliyette bulunan çiftçilerin ihtiyaç duydukları finansmanın karşılanması için kendilerine kredi sunan bankaların başında Ziraat Bankası geliyor. Ziraat Bankası çiftçilere tanıdığı kredileri Bakanlar Kurulu kararıyla veriyor. Ziraat Bankası tarafından verilen krediler genellikle arazilerin damlama sulama için kullanılan krediler ile tarımda kullanılan traktör ve ekipmanların alımı için kredi sunuyor.

Ziraat Bankası çiftçi kredisi olarak çiftçilere ekipman malzemesi, işletme edindirme, hasat işlemleri, organik tarım, arazi alımı, üretim desteği gibi konularda destek sunar. Ziraat Bankası Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararlara göre kredi kullandırdığı kişilerin bazı şartları taşıması gerekiyor. Ziraat Bankası tarım kredisinde diğer verilen kredi türlerin faiz oranlarına göre daha düşüktür. Ziraat Bankası tarafından verilen tarımsal kredi faiz oranları %5 ile 9 arasında bulunuyor.

QNB Finansbank Çiftçi Destek Kredisi

Finansbank çiftçilerin ihtiyaç duyduğum finansman ihtiyacı sunan bankalar arasında yer anlıyor. Çiftçilerin işletme döneminde bitkisel üretim kredisi, organik tarım kredisi, sera kredisi, sözleşmeli ürün kredisi gibi kredi türleriyle çiftçilerin yanında oluyor. Finansbank tarafından sağlanan krediler aylık 3 aylık 6 aylık ve 12 aylık dönemler şeklinde kullandırılıyor.

Genellikle çiftçilerin aylık ödemelerini kolay yapabilmeleri için vadeler genellikle hasat zamanlarına denk getiriliyor. Finansbank tarafından kredi başvurusu için istenilen bazı evraklar bulunuyor. Bunlar Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgesi, ÇKS belgesi, kredi alımı için istenilen diğer belgeler olmak üzere yer alıyor.

Türk ekonomi Bankası Çiftçi Kredisi

Türk Ekonomi Bankası çiftçi müşterilerine işletme ve yatırım dönemlerinde kredi hizmetleri sunuyor. İşletme ve yatırım kredileri alanında 84 aya kadar varan vade ile çiftçi kredisi kullandırılıyor. Türkiye Ekonomi Bankası tarafından verilen işletme kredileri hasat kredisi, organik tarım kredisi, iyi tarım uygulamaları, sözleşme üretim kredisi türleri bulunuyor. Bu kredi türleri 12 ay vade ile kredilendiriliyor. Finansbank tarafından çiftçilere sunulan diğer kredi türleri yatırım kredileri olarak biliniyor. Bu krediler traktör kredisi ve ekipman kredisi olarak çiftçilere sunuyor.

Şekerbank Taksitli Tarım Kredisi

Şekerbank diğer bankalar gibi çiftçilere ihtiyaç duydukları anda finansman ihtiyacı sunuyor. Şekerbank tarafından çiftçilere aydınlatma, gübre, mazot, fide, tohum, ilaç alımları gibi ihtiyaçların alınması durumunda kredi hizmeti sağlıyor. Çiftçileri bu kredilerden yaralanması için ÇKS belgesine sahip olmaları gerekiyor.

Türkiye İş Bankası Tarım ve Hayvancılık Kredisi

Türkiye İş Bankası çiftçilerin yatırım ve işletme dönemlerinde ihtiyaç duydukları finansman ihtiyacı için kredi hizmeti sunuyor. Türkiye İş Bankası tarafından işletme dönemine ait krediler 24 aya kadar varan vadeler şeklinde çiftçilere kullandırılıyor. Bir diğer kredi türü olan seracılık kredisi ise 24 aya kadar vadelerle çiftçilere sunuluyor. Günümüzde çiftçilere kredi veren pek çok banka bulunuyor. Bu bankalar arasında en düşük faizli kredi veren bankaların başında Ziraat Bankası geliyor.