Eski Google çalışanı kripto para sektörü için çarpıcı para tahminlerini dile getirdi. 2025 yılında 1 milyar kullanıcıya kadar artabilir… - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  7.934,00
  % -0,11
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2505
  % 0,01
 • € EURO
  34,9942
  % -0,11
 • £ POUND
  41,1896
  % -0,01
 • ¥ YUAN
  4,4475
  % 0,00
 • РУБ RUBLE
  0,3637
  % -0,09
 • /TL
  %
 • BIST 100
  10.677,49
  % 0,19

Eski Google çalışanı kripto para sektörü için çarpıcı para tahminlerini dile getirdi. 2025 yılında 1 milyar kullanıcıya kadar artabilir…

Eski Google çalışanı kripto para sektörü için çarpıcı para tahminlerini dile getirdi. 2025 yılında 1 milyar kullanıcıya kadar artabilir…

Son zamanlarda en iyi yatırım araçlarından bir tanesi olarak dikkatleri çeken kripto para piyasaları üzerinde en yüksek hacim olarak da para birimleri arasında Bitcoin 40 bin doların üzerine çıkmasının ardından gelen kar satışlarından dolayı gerilemiş olması 37 bin dolara kadar yatay bir şekilde harekete geçmesine neden oldu.

Son 24 saatlik zaman dilim içerisinde sürekli 37 bin ila 40 bin  dolar arasında dalgalanması ile beraber dikkatleri çeken Bitcoin gösterdiği düşme oranı ile beraber 37 bin dolara kadar indi. Haftalık kayıp durumlarına bakılacak olduğu zaman da yüzde 6,09 oranında gerilere kadar inmiş olduğu hesaplandı. Yapılan açıklamalar ile beraber son zamanlarda sürekli olarak dalgalanmalı hareketlerine devam ederken ilerleyen süreçler içerisinde neler olacağına dair Eski Google çalışanı kripto para sektörü için çarpıcı para tahminlerini dile getirdi.

Toplam hacim ortalama olarak 1,5 trilyon doların üzerine çıktı…

Son zamanlarda meydana gelen tüm gelişmelere bakılacak olduğu zaman toplam hacmin ortalama olarak 1 trilyon 667 milyar dolar civarında yer aldığına dair açıklamalara yer verildi. Piyasalar üzerinde zamanlar ile yapılan açıklamalara bakılacak olduğu zaman;

 1. 7 Ocak’ta 1.0 trilyon dolar,
 1. 15 Şubat’ta 1.5 trilyon dolar,
 2. 10 Nisan’da 2.0 trilyon dolar,
 3. 7 Mayıs’ta 2.5 trilyon dolar sınırının üzerine çıkması dikkatleri çekiyor.

Toplam olarak bu güne kadar 10,106 kripto para birimi ile işlem görüyor olduğu 384 piyasa üzerinde toplam olarak meydana gelen hacmin yüzde 42,4 kadarı Bitcoin, 18,7 oranında olan kışı Ethereum oluşturması ile dikkatleri çıktı. Şu an tüm piyasalar üzerinde yirmi dört saatlik zaman dilimi içerisinde işlem hacmi olarak da 123 milyar dolar düzeyine kadar geldi.

Çin kripto madenciliği karşısında ceza verecek…

Albcoin araştırma müdürü olarak yer alan Helin Çelik geçtiğimiz günlerde kripto para piyasası ile ilgili çarpıcı açıklamalara yer verdi. Bu açıklamalar sırasında; ‘’ Çin, İç Moğolistan’da madenciliği zora sokan çabalarını sürdürüyor. Güney Çin’deki haber kaynaklarına göre, Çin hükümeti madencileri için yerel elektrik tüketiminin kaldırılabileceği, madencilik donanımı işleten iş yerlerinin cezaya çarptırlacağı ve durumun ihbara açık olduğu üzerinde duruluyor. Çin’in madencilik konusundaki tavrı ise üç büyük madencilik şirketinin ülkeden çekilmesine neden oldu.’’ İfadelerine yer verdi.

Musk tarafından Doge için yasal yetki için açıklamalar geldi…

Elon Musk son zamanlarda Dogecoin hakkında yaptığı söylemlerden ötürü milyonları dahi peşine takan Musk, Twitter hesabı üzerinden Doge üzerinde herhangi bir yasal yetkisinin yer almadığına dair ifadelere yer verdi. Bir yandan da şaka birimi olarak ye alan Dogecoin 2020 yılına kadar belirsizlikler ile fiyatlandırmalar yapması Elon Musk tarafından gelen açıklamalar ile hız kazanmasına neden oldu.

Dünya çapında meydana gelen regülasyon haberleri karşısında ABD tarafından konu ile ilgili daha fazla eğilim göstermesine neden oldu. SEC başkanı Gensler yatırımcı koruma konusu ile ilgili eksikleri yer aldığını dile getirirken ardından da boşlukların doldurulması için dört göz ile beklentilerin olduğuna dair ifadelere yer verildi.

Dev tahmin geldi…

2025 yılında 1 milyar dolara kadar artabilir diye Eski Google çalışanı Michael Levin yaptığı açıklama sırasında; ‘’Verilere bakıldığında şuan 135 milyon olan kullanıcı sayısının 2025’e gelindiğinde 1 milyar olacağı tahmini dikkat çekiyor. Böyle olursa, kripto paraların hacmen genişlemesi beklenebilir.” İfadelerine yer verdi.