Onmilyonlarca XRP Harekete Geçti! Türk Borsası da İşin İçinde - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,4216
  % 0,12
 • € EURO
  34,5153
  % 0,11
 • £ POUND
  40,3124
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • /TL
  %
 • BIST 100
  9.814,19
  % 0,59

Onmilyonlarca XRP Harekete Geçti! Türk Borsası da İşin İçinde

Onmilyonlarca XRP Harekete Geçti! Türk Borsası da İşin İçinde

Ripple, AB’deki ODL koridoru ve birkaç kripto platformu birlikte 80 milyon XRP’ye yakın bir ölçüsü hareket ettirdi. Kripto paranın fiyatı ise bugün erken saatlerde kısaca 1,75 dolara ulaştı.

Devasa Ripple hareketleri: 130 milyon dolarlık XRP hareket ediyor!

Whale Alert tarafından yakın vakitte paylaşılan tahlil bilgileri, son yirmi saat içinde toplam 79,6 milyon XRP tokeninin taşındığını gösteriyor. Bu hareket, beşinci en büyük kripto para ünitesi XRP, yüzde 15’in üzerinde bir artışın akabinde bugün erken saatlerde 1,76 dolarlık tepesine yükselirken gerçekleşti. Yine de kripto para, bu düzeylerde fiyatını uzun mühlet tutamadı. Şimdiye kadar XRP fiyatı 1,66 dolara kadar kaydı.

Büyük kripto para süreçlerinin takipçisi olan Whale Alert, Ripple tarafından yapılan birkaç büyük XRP transferinin detaylarını ve son yirmi saat içinde birkaç büyük borsadaki hareketleri tweetledi. Ripple, Huobi borsasına yedi milyon XRP porsiyonu göndermeye devam ediyor, bu sefer şirket iki transferde on dört milyon gönderdi. Bittrex, Ripple ODL koridoru Bitstamp ve büyük Türk kripto borsası BtcTurk, 79,6 milyon XRP’nin geri kalanını harekete geçirdi.

Bitstamp ve Bittrex, SEC davasında sonra XRP süreçlerini askıya aldı

Farklı bir halde, Bitstamp ve Bittrex, SEC’in Ripple’a karşı yasal süreç başlatmasının akabinde Ocak ayında XRP alım satımını askıya alan çok sayıda borsa ortasındaydı. Bu davada SEC, Blockchain devinin kayıtsız menkul değerler (XRP) satmakta olduğu konusunda ısrar ediyor. Üst seviye şirket yöneticileri olan Chris Larsen ve Brad Garlinghouse, bu duruma dayanak sağladıkları için dava kapsamında yargılanıyor.

Bitstamp, 26 milyonun üzerinde XRP’yi finans kurumlarıyla çalışan BitGo saklama hizmetine taşıdı. Bu XRP ölçüsünün toplam pahası 129.974.864 ABD dolarıdır. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, Çarşamba günü kripto fonu Galaxy Digital’in CEO’su ve kurucusu Mike Novogratz, şirketin kripto para ünitesi platformu BitGo’yu satın aldığını duyurdu. Mike Novogratz bu şirketin, Coinbase’den sonra en büyük ikinci kripto sorumlusu olduğunu açıkladı. Mike Novogratz ve artık Galaxy Digital ve BitGo, eserlerini birbirlerinin birden fazla müşterisine sunabilecek.

Mike Novogratz’ın şirketi kripto para platformu BitGo’yu satın aldı

Ayrıyeten Mike Novogratz, bu noktadan itibaren Galaxy Digital’in yalnızca Blockchain altyapısı kullanan ve buna yatırım yapan ve Blockchain altyapısı kuran bir şirket olmaktan çıktığı konusunda ısrar ediyor. Muahede, nakit olarak ödenen 1,2 milyar dolar ve Galaxy Digital paylarıyla kapatıldı. Çarşamba günü, Meksika merkezli Ripple ODL ortağı Bitso borsasının C Serisi finansman çeşidinde 250 milyon dolarlık bir para topladığı da bildirildi. Şirketin değerlemesi 2,2 milyar dolara yükseldi. Ekim 2019’da Bitso, Ripple’dan açıklanmayan bir yatırım aldı.