Bitcoin’de meydana gelen sarsıntı devam ederken kripto para devi Binance için ABD sınırlarında soruşturma açıldı… - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3607
  % 0,17
 • € EURO
  34,4602
  % -0,71
 • £ POUND
  40,3340
  % -0,67
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • /TL
  %
 • BIST 100
  9.814,19
  % 0,59

Bitcoin’de meydana gelen sarsıntı devam ederken kripto para devi Binance için ABD sınırlarında soruşturma açıldı…

Bitcoin’de meydana gelen sarsıntı devam ederken kripto para devi Binance için ABD sınırlarında soruşturma açıldı…

Son zamanlarda dünyanın gündemlerinde yer alan ve düşmek nedir bilmeyen borsa gelişimleri için bir yenisi daha eklendi. Tesla sahibi olarak yer alan Elon Musk tarafından yapılan yazılı açıklamaların ardından fiyatlarda derin bir sarsıntı meydana geldi. Gün içerisinde ABD adalet bakanlığı ile milli gelirler dairesi kapa para aklama ile beraber vergi konularından ötürü dünyanın en büyük para borsalarından bir tanesi olarak yer alan Binance için soruşturma başlattı.

Son dakika hakkında gelen açıklamalara bakılacak olursa bu konu hakkında soruşturma sırasında para aklama ile vergi suçu gibi konularda ötürü araştırmalarına devam eden yetkili kesim Binance tarafından operasyonların konu edilmesinden dolayı bilgi sahibi kişilerden gerekli yardımı istedi. Binance sözcüsü olarak yer alan Jessica Jung tarafından gelen açıklamalara bakılacak olduğu zaman tüm yasal yükümlülükleri de ciddiyetle ele aldıklarını ve bu süreç içerisinde temas durumları olduğunu dile getirdi. Şirket için söz konusu olarak başlatılan soruşturma ile ilgili olarak herhangi bir yorumlarda yer almadığını dile getirdikleri açıklama sırasında mücadele hakkında prensiplere karşı uyum ile program oluşturmak için çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini dile getirdi. Bu konu hakkında çok çalışmaların yer aldığını dile getirdi.

Twitter ve geleneksel olarak yer alan medya mülakatları kısmında tokenlerini öven CEO Changpeng Zhao tarafından yönetilen Binance, 2017 yılından bu yana kadar hız kesmeden hizmetlerine başlamıştır. Gün içerisinde rakiplerinin de önüne kadar ilerlemeyi başarmıştır. Cayman Adaları’nda tüzel bir şekilde kişilikleri yer alan ve Singapur sınırlarında ofisleri yer alan Binance için birden fazla genel merkezleri yer alıyor.

Binance için soruşturma…

Son zamanlarda yatırım araçlarından bir tanesi olarak ön plana çıkan işlemlerden bir tanesi de kripto paralar oldu. Bu kripto paralar için insanların yatırım yapmadan ilk olarak kendileri için güvenilir bir borsa belirlemeleri gerekiyor. Her ne kadar şu an bu alanda birçok borsa yer alsa bile 2017 yılından bu ana kadar en çok dikkatleri çeken kısım Binance olmuştur. Binance global bir şekilde uzun süredir hizmetlerine devam eden en güvenilir adreslerden bir tanesidir. En ufak soru olmadan bu güne kadar hizmetlerine devam eden sitelerden bir tanesi olmuş ve her sitenin en önünde gelen adres olmayı başarmıştır. Bu kadar başarıları ile dikkatleri çeken bir borsa için son zamanlarda yapılan hamle herkesin bir anda şaşkına dönmesine neden oldu.

ABD tarafından gelen soruşturma ardından tüm kripto para yatırımcıları şaşkına döndü. Binance üzerinde kara para aklama ile beraber vergi konularından ötürü soruşturma açılması insanların şaşkına dönmesine neden oldu. Soruşturma kapsamında şu an araştırmalar hız kesmeden gelmeye devam ediyor. Binance tarafından operasyonların konu edilmesinden dolayı bilgi sahibi kişilerden gerekli yardımı istedi. Binance sözcüsü olarak yer alan Jessica Jung tarafından gelen açıklamalara bakılacak olduğu zaman tüm yasal yükümlülükleri de ciddiyetle ele aldıklarını ve bu süreç içerisinde temas durumları olduğunu dile getirdi. Şirket için söz konusu olarak başlatılan soruşturma ile ilgili olarak herhangi bir yorumlarda yer almadığını dile getirdikleri açıklama sırasında mücadele hakkında prensiplere karşı uyum ile program oluşturmak için çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini dile getirdi. Bu konu hakkında çok çalışmaların yer aldığını dile getirdi.