Kripto para sektöründe meydana gelen son durum! Dogecoin, Bitcoin, Bittorent ve Ethereum yükselecek mi? Kripto para piyasası ne zaman düzelir? - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  7.842,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3000
  % -0,04
 • € EURO
  35,0612
  % 0,26
 • £ POUND
  41,5562
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  4,4553
  % -0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3677
  % 1,26
 • /TL
  %
 • BIST 100
  10.399,47
  % 2,30

Kripto para sektöründe meydana gelen son durum! Dogecoin, Bitcoin, Bittorent ve Ethereum yükselecek mi? Kripto para piyasası ne zaman düzelir?

Kripto para sektöründe meydana gelen son durum! Dogecoin, Bitcoin, Bittorent ve Ethereum yükselecek mi? Kripto para piyasası ne zaman düzelir?

Son zamanlarda insanların yatırım yapmak için daha çok kripto para sektörüne yönelmesi dikkatleri çeken durumlardan bir tanesi oluyor. Fakat bir anda meydana gelen çalkalamalı hareketler insanların bu durum nereye gidiyor diye düşünmelerine neden oldu. Bitcoin geçtiğimiz hafta bir anda 58 bin dolar seviyelerinden sert bir düşüş hamlesine girerek 33 bin dolar seviyesine kadar indi. Bundan sonra kendisini toparlamak konusunda oldukça zorlu süreçlerden geçen bitcoin sadece 33 ila 39 bin dolar arasında git gel hareketleri ile dikkatleri çekmeye başladı. Bu durum karşısında oldukça zorlu süreçlerden geçen yatırımcılar ise en çok Dogecoin, Bitcoin, Bittorent ve Ethereum yükselecek mi ya da ne zaman yükselecek diye biri birinden farklı araştırmalarına başladılar. Kripto para piyasaları hakkında gelen son dakika uzman açıklamaları da dikkatleri üzerine toplamaya başladı.

Geçtiğimiz aylar içerisinde bitcoin tam 65 bin dolar seviyesine kadar çıkarak kendi zirvesini yapmış ve ardından da ortalama olarak 55 bin dolar seviyesine inmişti. En son gelen hamleler ile 30 bin dolar seviyelerine kadar inen bitcoin insanların oldukça zorlu süreçlerden geçmelerine neden oluyor. Zirvesini gördüğü o günden bu yana kadar tam yüzde 50 oranında değer kaybı yaşayan kripto parada meydana gelen düşüş bir anda alt coinlerin de kendisi ile beraber düşmesine neden oldu. Bu anlarda yatırımcılar kripto para piyasası bundan sonra ne olacak ya da Dogecoin, Bitcoin, Bittorent ve Ethereum yükselecek mi, ne zaman yükselir gibi sorularını araştırmaya başladılar.

Dogecoin, Bitcoin, Bittorent ve Ethereum yükselecek mi?

8 Mayıs tarihinde zirvesini gören Dogecoin bir anda nisan ile mayıs ayları arasında tam yüzde bin üç yüz değer kazanması ile dikkatleri çekmişti. Kripto para piyasalarına karşı son zamanlarda talebin bu kadar çok artmış olması hem en çok kazandıran hem de en çok kayıplar ile insanların yüz yüze olmasına neden olan coinlerden bir tanesi olarak da Dogecoin dikkatleri çekti. 0.73 cent ile 8 Mayıs tarihinde kendi zirvesine çıkan Dogecoin, o günden bu yana kadar tam yüzde 50den de fazla oranlar ile düşüşler yaşayarak insanların oldukça zorlu süreçlerde olmasına neden oldu. Şu an fiyat olarak ortalama olarak 0,36 cent civarında işlem görmesi insanların ne zaman yükselmeye başlayacak diye araştırmalarına neden oldu.

Ortalama olarak 4 bin 350 dolar seviyesine kadar gelen Ethereum da kripto para piyasaları üzerinde meydana gelen düşüş ile son dönemlerde 2 bin 631 dolar seviyelerine kadar gerilemesi ile dikkatleri çekti. Bu anlarda ortalama olarak  yüzde 40 oranlarında değer kaybı ile insanların maddi anlamda zorlanmalarına neden oldu.

Bittorent de Dogecoin gibi bir anda zirvelere kadar çıkmış ardından da yaşadığı zirvenin ardından tam yüzde 70 oranları ile bir gerileme söz konusu oldu.

Kripto para borsaları için gelen açıklamalar sırasında bu dalgalanmalı bir şekilde devam eden kripto para borsalarının gerçekten de insanların ne yapacakları konusunda zorluk yaşamalarına neden oldu. Her ne kadar insanlar düşen coinleri satarak çıkmayı göze alamasalar bile her geçen gün daha çok düşüş hareketlerine devam etmeleri insanların Dogecoin, Bitcoin, Bittorent ve Ethereum yükselecek mi ya da ne zaman yükselecek diye merak etmesine neden oldu. Dogecoin, Bitcoin, Bittorent ve Ethereum yükselmesi için biraz daha zaman olduğu ön görülüyor.