Bitcoin’de meydana gelen yükselişe Elon Musk’tan tepki! Kırık kalp koyarak kalbinin kırıldığını ifade eden Elon Musk… - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  8.419,00
  % -1,35
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0602
  % -0,07
 • € EURO
  36,0265
  % -0,38
 • £ POUND
  42,7568
  % -0,19
 • ¥ YUAN
  4,5477
  % -0,20
 • РУБ RUBLE
  0,3777
  % 0,92
 • BITCOIN/TL
  2172124,286
  % 2,01
 • BIST 100
  11.131,74
  % -0,07

Bitcoin’de meydana gelen yükselişe Elon Musk’tan tepki! Kırık kalp koyarak kalbinin kırıldığını ifade eden Elon Musk…

Bitcoin’de meydana gelen yükselişe Elon Musk’tan tepki! Kırık kalp koyarak kalbinin kırıldığını ifade eden Elon Musk…

Milyarder iş adamı olarak bilinen Elon Musk son zamanlarda sosyal medya platformları üzerinden yaptığı her paylaşım ile kripto para sektöründe speküle yaratarak her şeyin adeta alt üst olmasına neden oluyor. Musk tarafından yapılan yeni paylaşım da yine olay yaratmayı başardı. Bitcoin sularında meydana gelen artış için gönderme yapan Elon Musk takipçilerinin de kısa süre içerisinde tepkisini toplamayı başardı.

Tesla ile SpaceX Ceosu olarak çalışma hayatına devam eden Musk yatırımcılar tarafından en dikkat ile takip edilen isimlerden bir tanesi olarak son zamanlarda bir hayli dikkatleri çekiyor. Musk son olarak da kripto para piyasalarının babası olarak bilinen ve öncülük eden Bitcoin üzerinde meydana gelen yükseliş için gönderme yaptı. Bu göndermesi sırasında bir de kırık kalp emojisi paylaştı. Elon Musk kırık kalp emojisi koyduğu paylaşımın hemen ardından adeta Bitcoin sezmiş gibi 39 bin dolardan 37 bin dolara kadar adeta dakikalar içerisinde gerilemeye başladı.

Bitcoin üzerinde olumsuz, Dogecoin üzerinde olumlu paylaşımlar…

Musk son zamanlarda sürekli Bitcoin ile ilgili olarak çevre ve enerji kullanım endişelerinden dolayı yaşadığı düşünceleri dile getirmesinin hemen ardından kripto para piyasaları üzerinde bir anda sert bir düşüş trendine girmesi dikkatleri çekti. Her yaptığı paylaşım ile piyasa üzerinde oldukça olumsuz etkiler göstermeyi başara Musk bu sefer de çocukluk fotoğrafımı buldum diyerek Dogecoin simgesinin yer aldığı bir köpeğin resmini paylaşmıştı.

Elon Musk Dogecoin parlasın diye ellerinden gelen her şeyi yaparken bir yandan da Bitcoin üzerinde sürekli olumsuz etkiler bırakacak paylaşımlar yapmaya asla durmadan devam ediyor. En son gün içerisinde yapmış olduğu paylaşım için atmış olduğu kırık kalp simgesi ile de yine Bitcoin üzerinde olumsuz bir etki vererek 39 bin dolardan 37 bin dolara kadar gerilemesine neden oldu.

Tepkiler büyümeye devam ediyor…

Elon Musk tarafından atılan son tweet ile Bitcoin üzerinde olumsuz etkiler yaratması birçok yatırımcının bu konu hakkında tepki göstermesine neden oldu. Bir andan da Tron Ceosu olarak yer alan Justin Sur ise Elon Musk eğer şahsına ait bitcoinlerini satmak isterse onların tamamını alabileceğini dile getirdi.

Her ne olursa olsun bir türlü durulmak bilmeyen piyasa üzerinde meydana gelen dalgalanmalardan dolayı yüz binlerce vatandaş maddi anlamda olumsuz etkiler ile yüz yüze kalmaya devam ediyor. Elon Musk atmaya devam ettiği her tweet ile Dogecoin üzerinde birçok olumlu etkileri bırakırken sadece Bitcoin için attığı olumsuz tweetler ile insanların sorun yaşamalarına neden oluyor. Bu anlarda birçok yatırımcı artık bir durması gerektiği için tepkilerini göstermeye başladılar. Her ne kadar durmak ya da durulmak nedir bilmeyen bir Elon Musk olsa bile artık Tron Ceosu kendisinden elinde olan tüm bitcoinleri aldığı zaman piyasanın rahat bir nefes alabilecek olduğuna inanılıyor.

Şu an piyasa üzerinde dalgalanmalı hareketler hala devam ediyor. Son atılan tweet ile her ne kadar piyasa üzerinde Bitcoin düzeltme hareketleri yapmaya başladı diye düşünülüyor olsa bile bu tweet ardından yeniden 37 bin dolar seviyesine kadar gerilemiş Bitcoin için insanlar için dalgalanmalı süreçler devam edecek gibi duruyor. İlerleyen günler içerisinde kripto para piyasaları üzerinde her ne olacağı tam olarak belli olmasa bile yatırımcıların bu süreçlerde çok fazla sorun yaşamamak için dikkatli bir şekilde yatırım yapmaları tavsiye ediliyor.