Çin Hükümeti Haber Kaynaklarından Son Dakika Açıklamaları! Bitcoin ile kripto paralar için çarpıcı açıklamalar geldi… - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  7.862,00
  % -0,28
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3010
  % -0,03
 • € EURO
  35,1049
  % 0,44
 • £ POUND
  41,5735
  % 0,32
 • ¥ YUAN
  4,4552
  % -0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3642
  % 0,32
 • /TL
  %
 • BIST 100
  10.409,41
  % 2,40

Çin Hükümeti Haber Kaynaklarından Son Dakika Açıklamaları! Bitcoin ile kripto paralar için çarpıcı açıklamalar geldi…

Çin Hükümeti Haber Kaynaklarından Son Dakika Açıklamaları! Bitcoin ile kripto paralar için çarpıcı açıklamalar geldi…

Xinhua News tarafından gelen açıklamalara bakılacak olduğu zaman Bitcoin ile kripto paralar için çarpıcı söylemler dikkatleri çekmeye başladı.

Kripto paralar içerisinde lider konumda yer alan BTC yani bitcoin son bir haftalık süreç içerisinde ortalama olarak yüzde 15 oranlarında düşmesi ile dikkatleri çekti. Bu durum karşısında birçok yatırımcı acaba boğa sezonu mu bitti gibi söylemlere inanmalarına neden oldu. En çok da son zamanlarda her hamlesi ile dikkatleri çeken Elon Musk tarafından atılan adımlar ile beraber piyasa üzerinde meydana gelen manipüle adımları insanların şok yaşamasına ve ülkelerin de işin içine katılmalarına neden oldu.

Elon Musk etkisi silinmek nedir bilmiyor. Çin harekete geçiyor mu?

BTC yani Bitcoin üzerinde meydana gelen fiyatlanmanın ortalama olarak 48 bin dolara kadar inmesi ile beraber meydana gelen haberlerin asıl sebepleri bir bir ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan bir tanesi de haberin detaylarında yer alan açıklama ile beraber netlik kazandı. Bu yaşanan son durumlar ile ilgili açıklamalar yapan ve detaylar hakkında tüm haberleri tüm yatırımcılar için aktaran Wu Blockhain aracılığı ile gelen gönderiler dikkatleri çekmeye başladı. Bu süreç içerisinde Çin hükümetine karşı gelen kripto para baskıları hala artmaya devam ediyor.

Çin hükümetinin en üst düzey olarak bilinen haber kaynaklarından gelen bilgilere bakılacak olduğu zaman Xinhua News tarafından gelen açıklamalara bakılacak olduğu zaman Bitcoin ile kripto paralar için çarpıcı söylemler dikkatleri çekmeye başladı. Xinhua News tarafından gelen açıklamalar sırasında gün içerisindeki haberin detaylarına bakılacak olursa Çin bu yaşanan durumlara hem dur demesi hem de kripto para sektörü içerisinde baskı uygulamak için adımların atıldığına dair durumlar dikkatleri çekiyor.

Ortalama olarak 300 taneden daha fazla alt coin olarak yer alan kripto para ile at sat işlemleri yapmak, lending ile staking tarafından kazanç sağlamak için işlemlerine giren yatırımcılar konu hakkında detaylar araştırmaya devam ediyor.

Çin hükümeti Xinhua News tarafından gelen açıklamalar ile beraber çağrılar yer almaya başladığı dikkatleri çekiyor. Çin resmi sosyal medya hesapları içerisinde Baidu üzerinden de yapılan haberler ile beraber BTC için genel olarak düşüş trendlerinin daha da hız kazanmış olmasına dair dikkatleri çektiler. Xinhua News tarafından gelen haber detayları içerisinde; “Bitcoin fiyatının geçtiğimiz yıldan bu yana gösterdiği rekor yükseliş, büyük bir çılgınlık yarattı. Elon Musk da dahil olmak üzere bazı ünlüler coinlerin reklamını yapmaya başladı. Dogecoin ve Shiba Inu fiyatları da Elon Musk yüzünden pump ile dump yaşadı.” Söylemleri dikkatleri çekti.

Haber kaynağı tarafından gelen bilgilere bakılacak olduğu zaman en çok da DOGE ile SHIB hakkında ifadelere verilen doğruluk paylarına sahip olması ile dikkatleri çekti. Elon Musk tarafından atılmış olan son adımların aslında kendilerine karşı olan tepkilerin artmasına neden olsa bile Çin hükümeti meydana gelen sebeplerden ötürü kripto para sektörü içerisine meydana gelen baskının artmasındaki düşüşün hızlanmasına nede olabilecek gibi.

Çin merkezli borsalarda BTC hacminin artması da dikkatleri çekiyor. Son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama olarak 3 milyar dolara kadar yaklaşmış olması Binance sektörünü yakalaması için iyi bir hareket başlamış olduğuna dair işaretleri ile dikkatleri çekiyor. Bu durum ilerleyen günler içerisinde Bitcoin üzerinde meydana gelecek fiyat artış ve azalış durumları ile beraber netlik kazanacak gibi duruyor.