Elon Musk tarafından çarpıcı açıklamalar gelmeye başladı! Bitcoin fiyatlarında hareketlilik için son durum belli oldu… - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3607
  % 0,17
 • € EURO
  34,4602
  % -0,71
 • £ POUND
  40,3340
  % -0,67
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • /TL
  %
 • BIST 100
  9.814,19
  % 0,59

Elon Musk tarafından çarpıcı açıklamalar gelmeye başladı! Bitcoin fiyatlarında hareketlilik için son durum belli oldu…

Elon Musk tarafından çarpıcı açıklamalar gelmeye başladı! Bitcoin fiyatlarında hareketlilik için son durum belli oldu…

Tesla üst düzey yöneticisi olarak dikkatleri çeken Elon Musk, şirketin araç satışları sırasında Bitcoin kullanımlarını bir süre de olsa askıya aldıkları hakkında çarpıcı açıklamalara yer verdi. Musk tarafından yapılan açıklama sırasında Bitcoin fiyatlarında bir anda meydana gelen düşüşler dikkatleri çekti.

Milyarder olarak iş adamı olduğu bilinen Elon Musk, şahsına ait twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile beraber Bitcoin madenciliği ile beraber  işlemleri için fosil olarak yer alan yakıtların, özellik ile de en kötü emisyonlara sahip olduğu kömürde hızla bir şekilde meydana gelen artış kullanımların konusunda çok endişeli olduğuna dair açıklamalar geldi. Tesla araç satışları sırasında Bitcoin kullanımlarının bir süre de olsa askıda olacağına dair ifadelere yer verirken bu açıklamaları sırasında; ‘’Kripto para biriminin birçok düzeyde gelecek vaat eden bir fikir olduğuna inanıyoruz ancak bunun çevre için büyük bir bedeli olamaz.” İfadeleri ile dikkatleri çekti. Musk, Tesla kapsamında en ufak bir fark olmadan herhangi bir Bitcoin satışlarının olmayacağına dair çarpıcı açıklamalara yer verirken, madenciliği de daha sürdürülebilir bir hale getirmek için bu işlemlerin kullanılmaya plan yaptıklarına dair ifadeler aktarıldı.

Elon Musk tarafından yapılan açıklamalar sırasında Bitcoin için yapılan harcanmış enerjilerin ortalama olarak yüzde 1 oranında daha azını kullanmakta olan diğer kripto para birimlerinin gözden geçirilecek olduğuna dair ifadeler dikkatleri çekti.

Önce düşüşe geçti, sonra yeniden yükseldi…

Elon Musk tarafından konu hakkında yapılan açıklamaların ardından ilk paylaşımını yapması ile beraber Bitcoin fiyatları 58 bin dolar düzeylerinden 46 bin dolar düzeylerine kadar düşmeye başladı. Bunun ardından TSİ 04:00 suları içerisinde yeniden girişler 50 bin bandında olmaya başladı. ABD kapsamında yer alan elektrikli otomobil üreticisi Tesla, 8 Şubat tarihi içerisinde ortalama olarak 1,5 milyon dolarlık varlıklarını Bitcoin üzerinde yatırımlarını yapmış olduğuna dair çarpıcı açıklamalara yer vermişti. Şirket üzerinde yakın gelecek içerisinde ödeme türleri olarak bilinen Bitcoin kabul edilmeye başlayacak olduğuna dair ifadelere yer verdi.

 Bu yapılan açıklamalar ardından Bitcoin üzerinde meydana gelen hareketlenme bir anda insanların korku dolu anlar yaşamasına neden oldu. Bitcoin üzerinde meydana gelen hareketlenme bir anda altcoinler üzerinde de inme ve yükselme gibi durumlar olmasına neden oldu. Elon Musk tarafından yapılan açıklamalar ardından bu durum azalmaya devam etse bile ilerleyen günler içerisinde şirket tarafından yeniden kullanımlar söz konusu olursa her şeyin yeniden düzeleceği ön görülüyor. Şu an Bitcoin üzerinde meydana gelen hareketlenmeden ötürü tüm coinler bir anda alım fırsatları sunarken, bir anda her şeyin alt üst olabilecek olmasından dolayı dikkatli hamleler yapılması gerekiyor. Bitcoin ile işlemleri durdurduğunu açıklayan Elon Musk piyasanın bir anda alt üst konuma gelmesine neden olsa bile yakın zamanda yeniden ödeme yöntemleri ve kazıma süreci içerisinde Bitcoin ile ödeme fırsatlarına başlayacak olduğu an durumlar düzelecek gibi duruyor. Bu konu karşısında ilerleyen günler içerisinde gelecek açıklamalar ve bunların yanı sıra işlemler için harekete geçilecek olması kripto para borsalarının yeniden düzelmesine yardımcı olacak. Fakat bu süreçler içerisinde bir süre daha Bitcoin ile ödeme yöntemleri başlamazsa böylesi alt üst konumlarda bir inme bir de artış durumları ile bile devam edebilecek. Şu an net bir hareket yönü belirlenemedi. Bunun için Elon Musk tarafından yeniden yapılacak bir açıklama bekleniyor.