Elon Musk’tan çarpıcı açıklamalar gelmeye başladı! Bitcoinlerini satacağına dair sinyaller vermeye başladı… - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  8.405,00
  % -1,46
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0587
  % -0,07
 • € EURO
  36,0358
  % -0,35
 • £ POUND
  42,7530
  % -0,18
 • ¥ YUAN
  4,5479
  % -0,20
 • РУБ RUBLE
  0,3782
  % 1,05
 • BITCOIN/TL
  2174385,314
  % 2,88
 • BIST 100
  11.142,99
  % 0,03

Elon Musk’tan çarpıcı açıklamalar gelmeye başladı! Bitcoinlerini satacağına dair sinyaller vermeye başladı…

Elon Musk’tan çarpıcı açıklamalar gelmeye başladı! Bitcoinlerini satacağına dair sinyaller vermeye başladı…

Elon Musk twitter aracılığı ile çevreci olan nedenlerden ötürü Bitcoin üzerinde eleştirmeler yapan Tesla patronu milyarder iş adamı olarak yer alan Elon Musk, yaptığı yeni bir paylaşım ile Bitcoin’in ortalama olarak 45 bin dolara kadar düşmesine neden oldu. Elon Musk tarafından yapılan açıklamalar tarafından şirketi Tesla için elinden tutmuş olduğu Bitcoin için satabilecek olduğuna dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşım ile kripto para piyasalarında meydana gelen hareketliliklerden ötürü milyarder olan girişimci Elon Musk ile kripto para piyasası üzerinden paylaşımlarda bulunacaklarına dair çarpıcı sözler dikkatleri çekti

Elon Musk tarafından kesinlikle yanıtı geldi…

Milyarder iş adamı geçtiğimiz zamanlar içerisinde de çevreci durumlardan dolayı Bitcoin üzerinde eleştirmeler yaparken son paylaşım sırasında Tesla içerisinde yer alan Bitcoin satışlarının söz konusu olduğu yönünde sinyalleri vermiş oldu. Musk, Mr. Whale isminde yer alan bir twitter üzerinden açıklamalarda bulunurken bu anlar içerisinde; “Bitcoin yatırımcıları önümüzdeki çeyrekte Tesla’nın elinde tuttuğu Bitcoin’leri sattığını fark ettikleri zaman kendilerini tokatlayacaklar. Elon Musk’a yönelik nefret göz önüne alındığında, onu suçlamazdım…” ifadelerine yer vermişti. Bu durum karşısında da kesinlikle yanıtı ile dikkatleri çekti.

Musk tarafından twitter hesabı üzerinden gelen açıklama sırasında kripto para birimi konusunda meydana gelen duruş üzerinde eleştirmeler yaparken birçok farklı kullanıcının da tepki göstermesine neden oldu.

Gelen son dakika haberlerine bakılacak olduğu zaman Elon Musk tarafından yapılan çarpıcı açıklama sırasında Bitcoin 45 bin dolara kadar düşmesine neden oldu. Bu sayede kripto para piyasaları üzerinde Cuma gününe oran ile ortalama olarak 4 bin dolar kadar geri çekilmesi ile dikkatleri çekmeyi başardı. Fakat Musk bu süreç içerisinde Tesla üzerinde herhangi bir BTC satmayacak olduğuna dair açıklamaları ile devam ederken, madencilik üzerinde daha sürdürülebilir bir hale geldiği an bu işlemler için kullanmaya başlayacaklarına dair ifadeleri getirdi. Elon Musk hamleleri ile sürekli artmaya ve azalmaya başlayan BTC fiyatları ilerleyen günler içerisinde neler ile yüz yüze kalacak en merak edilen konulardan bir tanesi olmaya başladı.

Bitcoin düşüşe geçti…

Elon Musk kanadından sürekli gelen açıklamaların ardından BTC geçtiğimiz haftaya oran ile ortalama olarak 4 bin dolar seviyesine kadar geriye çekildi. Bu durum paralel bir şekilde alt coinlerin de ciddi oranlarda düşmesine neden oldu. Bu oranlar ciddi anlamda düşerken birçok yatırımcı bu süreçlerde coin almak için uygun zaman mı yoksa beklemek mi gerekir gibi araştırmalarına başladılar. Şu an ortamda atılan mesajlar ile beraber hareketlenmeler devam ettiği sürece BTC bir şekilde yatay olarak hareketlerine devam edemeyecek gibi duruyor. Bu durum karşısında yatırımcılar sürekli zorlu süreçler ile yüz yüze kalmaya devam ediyor.

Tesla içerisinde yer alan BTC tamamı satılacak gibi haberlerin gelmesinin ardından bir anda düşüşe geçmesi bu süreç içerisinde insanların akıllarında soru işaretleri kalmasına neden oldu. İnsanlar ilerleyen süreçler kısa sürede BTC artış ya da yata hareketlerine devam ederek alt coinlerin hareketlerine normal bir şekilde devam etmesi için bekliyor. Elon Musk tarafından gelen hareketlenmelerden ötürü bir türlü yatay bir şekilde hareketlerine devam edemeyen BTC yakın zamanda düzene girdiği zaman herkesin yatırımları için rahat bir şekilde hareketlerine devam etmesine ve buna göre ilerlemelerine neden oluyor.