Gram ve altın fiyatları hakkında flaş açıklamalar gelmeye başladı! Altın fiyatlarında son dakika… - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,4049
  % 0,10
 • € EURO
  34,5136
  % 0,12
 • £ POUND
  40,3483
  % 0,04
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • BITCOIN/TL
  2063921,398
  % 2,36
 • BIST 100
  9.814,19
  % 0,59

Gram ve altın fiyatları hakkında flaş açıklamalar gelmeye başladı! Altın fiyatlarında son dakika…

Gram ve altın fiyatları hakkında flaş açıklamalar gelmeye başladı! Altın fiyatlarında son dakika…

Mayıs 2021 ilk günden bu yana kadar gram altın fiyatları üzerinde bir anda meydana gelen artış haziran ayında da devam ediyor. Altın gram fiyatlarının gün içerisinde 526 TL seviyesine kadar gelmesinden dolayı dikkatleri çekmeye başladı. Gün içerisinde çeyrek altın 863 TL, cumhuriyet altın da 3 bin 523 TL seviyesinden satışlara sunuluyor.

Altın gram fiyat yükselme hareketlerine başlamasının ardından en son 526 TL seviyesine kadar gelmeyi başardı. Dolar kuru üzerinde meydana gelen artışların da telafi edilmesi ile beraber yatay bir şekilde seyrine devam eden altın gram fiyatları günü bir önceki güne oran ile biraz gerilemesi ile dikkatleri çekerek 520 TL 50 kuruş ile kapatmayı başarmıştı.

Gram altın 526 TL seviyelerinde hareketleniyor…

Gram altın fiyatları gün içerisinde meydana gelen artış ile beraber 10:35 sularına gelindiği zaman bir önceki gün meydana gelen kapanışa oran ile yüzde 1,1 değer kazanarak 526 TL 10 kuruş seviyesine kadar gelerek bu seviyelerden işlem görmeyi başardı. Aynı dakikalar içerisinde sadece gram altın değil bir yandan da çeyrek altın 863 TL seviyesine kadar gelirken cumhuriyet altın da 3 bin 525 TL seviyesine kadar gelmesi ile dikkatleri çekti.

Ons altın üzerinde meydana gelen hareketlenmeye bakılacak olduğu zaman gün içerisinde ortalama olarak yüzde 0,1 olarak değer kaybı meydana getirerek 1899 dolar seviyesinden alıcı buldu.

Bu anlarda analistler tarafından gelen yorumlara bakılacak olduğu zaman 10 yıllık tahvil faizleri üzerinde meydana gelen gerileme ile beraber paralel bir şekilde artış gösteren risk iştahlarından ötürü ons altın fiyat baskıları sürüyor. Bir yandan da yurt içinde meydana gelen yükseliş ile beraber dolar kurunun altın fiyatlarının artmasına neden olduklarına dair dikkatler çekildi. Gün içerisinde yurtta ihracat üzerine gelen veriler, yurt dışında da ABD merkez bankası FED tarafından be kitap raporu, Avru bölgesinde de üretici fiyat endeksi yani ÜFE ile beraber Avrupa merkez bankası başkanı Christine Lagarda ile beraber FED üyelerinin konuşmalarının takip edileceği aktarıldı. Teknik açıdan bakılacak olduğu zaman ons altın fiyatlarının 1930 doları direnç olarak 1890 dolar seviyesini de destek konumunda bulması ile hareketlerine devam etti.

Altın fiyatları ilerleyen günlerde ne olacak diye merak edilirken konu hakkında altın ve para piyasaları uzmanlarından çarpıcı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Buna göre son durumlar ile ilgili açıklamalar oluyor.

Altın uzmanı İslam Memiş’ten çarpıcı yorum…

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş altın fiyatları hakkında çarpıcı açıklamalara yer verdi. Yaptığı açıklama sırasında; ‘’ Ben bu seviyelerden alımı sağlıklı görmüyorum. Tercihtir ama 400-450 seviyeler varken… Mayıs-Haziran’a dikkat çekmiştim ki bu aylarda yükseliş bekliyordum. Bu zirve seviyeler değil. Haziran ayında 535 lira seviyesi yukarı yönlü kırıldıktan sonra 540-560 lira aralığına oturmak isteyen bir gram altın olabilir. Yıllık bazda da daha yüksek seviyeler görebileceğimizi tahmin ediyorum. Bu kadar aşırı balon oluşması dolar tarafında da geçerli… Dolar tarafında köpük var geçen yıl ki hatayı yapmayın. Dolar ya da gram altın tarafında köpük oluştu dikkat edin. Ben agresif yükselişleri sağlıklı bulmuyorum. Bu nereye giderse gitsin gram altın 535 liraya kadar gitsin yine almam beklerim. Beklemenin sağlıklı olduğunu düşünüyorum. ‘’ sözlerine de yer vererek gram altın için çarpıcı açıklamalara yer vererek dikkatleri çekti.