Gram ve çeyrek altın fiyatlarında son dakika açıklaması! Altın fiyatları için çarpıcı açıklamalar… - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  7.849,00
  % -0,29
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2995
  % -0,03
 • € EURO
  35,0461
  % 0,22
 • £ POUND
  41,5188
  % 0,19
 • ¥ YUAN
  4,4544
  % -0,14
 • РУБ RUBLE
  0,3676
  % 1,26
 • /TL
  %
 • BIST 100
  10.391,11
  % 2,22

Gram ve çeyrek altın fiyatlarında son dakika açıklaması! Altın fiyatları için çarpıcı açıklamalar…

Gram ve çeyrek altın fiyatlarında son dakika açıklaması! Altın fiyatları için çarpıcı açıklamalar…

Mayıs ayına girdiğimizden beri altın gram fiyatları hızla artışlarına devam ediyor. Bu durum karşısına güne de yeniden yükseliş hareketleri ile girerek dikkatleri çekmeyi başardı. Gün içerisinde 498 TL seviyelerinden işlem görmesinin ardından çeyrek altın fiyatları 805 TL seviyesine, cumhuriyet altın fiyatları da 3296 TL seviyesine kadar çıkış yaparak, kapalı çarşı içerisinde satışlarına başladı.

Yurt içi piyasaları üzerinde ramazan bayramından dolayı tatile girmesi ardından Çarşamba günü öğlen saatlerinden itibaren tatil olması geçtiğimiz hafta içerisinde yurt dışında artan enflasyon oran kaygıları ile beraber döviz ile emtia piyasaları üzerinde oynaklıklar dikkatler çekmeye başladı. Söz konusu olarak yer alan gelişmeler ile beraber uluslar arası piyasalar üzerinde dolar / TL kuru üzerinde yukarı yönlü olarak meydana gelen artış baskılarından dolayı gram altın fiyatları, geçtiğimiz hafta içerisinde ortalama olarak yüzde 3,3 yükseliş ile beraber 501,2 TL’den kapanışları ile dikkatler çekti.

Kasım ayından bu yana kadar en yüksek seviye…

Bu gün içerisinde 503,7 TL seviyesine kadar artış göstermesi, 10 Kasım 2020 yılından bu yana kadar en yüksek seviyelere kadar artış gösteren altın gram fiyatları kur üzerinde meydana gelen düşüşlerden ötürü kazançları geri verdi. Bu saat içerisinde 11:25 itibari ile yüzde 0,7 azalışları ile 498,1 TL seviyelerinden işlem görmeye başladı. Aynı dakikalar içerisinde çeyrek altın 805 TL, Cumhuriyet altın fiyatları da 3296 TL seviyelerinden satışlarında devam ediyor. Cuma günü içerisinde 1843,6 dolar seviyelerinden hareketlerini tamamlayan ons altın fiyatları da gün içerisinde 1855,5 dolar ile ortalama olarak 3,5 ayın en yüksek seviyelerine kadar artış gösterdi. Bunun ardından ortalama olarak yüzde 0,5 artışla 1852,9 dolar ile satışlarına devam ediyor.

Analistler tarafından gelen açıklamalara bakılacak odluğu zaman artan enflasyon endişelerinden dolayı beklentilerini karşılamak konusunda yetersiz kalan veriler ile beraber desteklerin sürecine dair gelen açıklama sırasında kısmen de olsa giderilecek olduğunu belirtirken, emtia fiyatları üzerinde oynaklık durumları meydana gelirken bir müddet boyunca gündemde kalmasına neden oldu.

Bugün içerisinde ABD sınırlarında New York Fed İmalat Sanayi Endeks tarafından takip edileceğine dair İsrail’in Filistin üzerinde meydana gelen saldırılarından dolayı artan jeopolitik risklerin yer almasından dolayı gündem odaklarında bulunmasına dair analistler dikkatleri çekti. Teknik olarak yer alan açıdan dolayı ons altın üzerinde 1850 dolar direnci üzerinde kalıcılık etkisi göstermesinden ötürü 1875 dolar seviyelerinde gündemde gelmesinden dolayı aşağı yönlü olarak meydana gelen hareketlerinden dolayı 1835 dolar destek konumunda yer aldığına dair dikkatleri çekti.

Altında son dakika…

Mayıs ayından bu yana kadar yukarı yönlü hareketlerine devam eden altın fiyatları yatırımcılar tarafından en merak edilen konulardan bir tanesi olmayı başardı. Herkes şu an altın yükseliş hareketlerine devam edecek mi yoksa yeniden aşağı yönlü hareketlerine geçecek mi gibi birçok soru işaretlerini beraberinde getirdi. En güvenli yatırım araçlarından bir tanesi olarak yerini alan altın için herkes altın mı alalım yoksa satalım mı gibi soru işaretlerini beraberinde getirdi. Şu anlık yükseliş hareketlerine devam eden altın bir süre daha yurt dışı piyasaları üzerinde meydana gelen enflasyon oranlarından dolayı artış hareketlerine devam edebilecek gibi duruyor. Bu durum bir süre daha devam edecek ve birçok analist tarafından gelen yorumlar incelenecek olduğu zaman 600 TL seviyelerinin üzerine gram altının çıkabilecek olduğu ön görülüyor.