Kanserden Ölen Kişinin Kredisi Ne Olur? - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  7.846,00
  % -0,34
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3008
  % -0,03
 • € EURO
  35,0518
  % 0,26
 • £ POUND
  41,5416
  % 0,23
 • ¥ YUAN
  4,4553
  % -0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3676
  % 1,26
 • /TL
  %
 • BIST 100
  10.392,58
  % 2,23

Kanserden Ölen Kişinin Kredisi Ne Olur?

Kanserden Ölen Kişinin Kredisi Ne Olur?

Her hangi bir kişi veya kurum tarafından, ödeme günü ve şekli belirlenerek, kişinin satın alma ya da ihtiyacını karşılaması amacıyla karşılama nakit desteğine kredi denir.

Neden Kredi Kullanırız?

İnsanoğlu yaşamını devam ettirmek için sürekli olarak bir tüketim içerisindedir. Tüketimin gerçekleşebilmesi için buna paralel olarak yine üretimin de oluşturulması gerekir.

 • Üretimi geçekleştirmek için gelişen teknolojiye ayak uydurma çabası,
 • Artan ham madde ihtiyacı,
 • Zamanla değişebilen kişisel ihtiyaç veya beğenileri karşılayabilme desteği,
 • Artık kullanımı mümkün olmayan ürünlerin yerine yenilerini getirebilme çabası,
 • Ani gelişen sağlık sorunları karşısında hazırlıksız veya yetersiz kalınması, gibi durumlar kredi kullanılmasına ihtiyaç oluşturabilir. Örnekleri artırmak mümkündür.

Kredi Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kredi kullanmak elbette birçok alanda işimize yarayabilir. Ancak kredi kullanırken avantajlarını göz önünde bulundurduğumuz gibi dezavantajlarını da göz ardı etmemeli, ekstra önem vermeliyiz.


Kredi başvurusunda bulunurken öncelikle ödeme planımızı, gündelik yaşamımızı en az etkileyecek şekilde, bir uzman eşliğinde gerçekleştirmeli,


Kredi başvurularında güvenilir ve kurumsal firmalarla çalışmalı,
Gerçekten bu krediye ihtiyacımız olup olmadığı konusunda kesin bir kanıya varmalı,
Karşılaşabileceğimiz olumsuzluklar ve yaşamımızı tehdit edebilecek beklenmedik unsurlara karşı önlemimizi almalıyız.

Kredi Başvurusunu Nasıl Yaparım?

Bir kredi başvurusunda bulunmak için, bankaları bizzat ziyaret edebilir veya bankaların İnternet hizmetlerinden faydalanarak kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Her sektörde olduğu gibi bankacılık ta da yüz yüze iletişimin sağlayacağı bilgi birikimi ve sorularımıza net cevaplar alma isteği düşünülerek en sağlıklısı yine bankalara bizzat giderek konu hakkında bilgi almaktır.

Kredi Borcumu Günü Gelmeden Ödeyebilir Miyim?

Bankalar kullanmış olduğunuz kredinizi geri ödemeniz konusunda ki olumlu veya olumsuz bütün işleyişi not alarak kredi notunuzu oluşturur. Günü gelmeden bütün borcunuzu eksiksiz bir biçimde kapatma isteğinizi bankanıza iletebilir ve gerekli koşullar dahilinde kredinizi kapatabilirsiniz.

Kanserden Ölen Kişinin Kredisi Ne Olur?

Banka kullanmış olduğunuz kredi için imzaladığınız formlarda direk sizi sorumlu tutar ve hayatın son bulması durumunda konuya yasal mirasçılarınız dahil edilir ve borcun ödenmesi istenir. Yani banka siz öldükten sonra kredi borcunuzu silmez. Ancak Anayasa Mahkemesinin son almış olduğu karara göre hayat sigortanız var ise kredi borcunuzun sigorta şirketi tarafından ödenmesine karar verilmiştir. Burada bir kez daha sigortanın önemini görmüş oluyoruz. Kredi kullanırken isteğimiz dışında gerçekleşen nedenlerden ötürü yakınlarımızı zor durumda bırakmamak için sigorta yaptırmayı ihmal etmemeliyiz.