Kripto para piyasalarındaki son dakika gelişmeleri! İlk 5’te hepsi düşüşün dibini görürken tek bir tanesi yükselişe geçti… - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  8.431,00
  % -1,10
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0511
  % -0,10
 • € EURO
  36,0273
  % -0,39
 • £ POUND
  42,7682
  % -0,17
 • ¥ YUAN
  4,5482
  % -0,20
 • РУБ RUBLE
  0,3761
  % 0,48
 • BITCOIN/TL
  2171309,663
  % 3,11
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Kripto para piyasalarındaki son dakika gelişmeleri! İlk 5’te hepsi düşüşün dibini görürken tek bir tanesi yükselişe geçti…

Kripto para piyasalarındaki son dakika gelişmeleri! İlk 5’te hepsi düşüşün dibini görürken tek bir tanesi yükselişe geçti…

Kripto para piyasaları üzerinde meydana gelen son dakika gelişmeleri sırasında ciddi anlamda kayıplar meydana gelmeye başladı. Gözler ilk beşte yer alan ve yükselişlerine devam eden koinler arasındaki Cardano yani ADA coini üzerine çevrildi. Cardano Vakfı Musk tarafından kendilerine çekilmeye devam edine ve kripto para birimleri mayıs ayı itibari ile 1,35 dolar olurken gün içerisinde hızla yükselişlerine devam ediyor. Kripto para piyasaları üzerinde son dakikalarda meydana gelen düşüşler dikkatleri çekerken Bitcoin üzerinde oldukça olumsuz haberlerin meydana gelmesi dikkatleri çekti. Elon Musk tarafından yapılan Bitcoin açıklamaları ile beraber ABD tarafından önde gelen kripto para borsası Binance hakkında çarpıcı soruşturmalar açılmaya başlandı. Satış baskıları da dikkatleri çekmeye başladı.

50 bin doları zorlamaya başladı…

Haftalık kayıpları ile dikkatleri çeken Bitcoin ortalama olarak yüzde 16 seviyelerinde kayıpları ile dikkatleri çekerken hacimleri de 918 milyar dolara kadar gerilemeyi başardı. 64 bin 804 dolar ile adeta 14 Nisan tarihinde rekor seviyeye kadar artış gösteren Bitcoin, şu an ise meydana gelen gelişmelerden ötürü rekor seviyeye pek de yakınlarda yer almıyor. Bitcoin ortalama olarak 50 bin dolara kadar zorlama yapsa bile 49 bin 33 dolar seviyelerinde dikkatleri çekmeye başladı. Özellik ile Tesla kapsamında Bitcoin desteklerini bırakmaması, Bitcoin üzerinde ciddi bir şekilde etkilenmeleri meydana getirirken, Elon Musk tarafından Bitcoin üretmek adına çok fazla enerji harcanmış olduğunu, bunun ile beraber de doğaya oldukça zarar veren bir yapısı olduğuna dair dikkatleri çekmişti.

4 bin doların üstüne çıkmayı başardı…

Kripto para piyasaları üzerinde ikinci büyük birimleri olarak dikkatleri çeken Etherum ise geçtiğimiz günler içerisinde 12 Mayıs tarihinde yeni bir rekora imza atmayı başarmış ve 4 bin 356 dolar seviyesine kadar çıkmıştır. Ortalama olarak piyasa hacimleri 448 milyar seviyesine kadar çıkan Etherum ise gün içerisinde ortalama olarak 3 bin 855 dolar civarında dalgalı hareketlenmelerine devam ediyor. 1 Mayıs tarihinde bir anda 2 bin 700 dolar seviyesinden ciddi bir yükselme yapmış ve ortalama olarak 14 günlük süreç içerisinde yüzde 31den daha fazla artış göstermeyi başarmıştır. Rekorlardan çok uzaklarda kalması ise dikkatleri çekmeye devam ediyor.

Kripto para piyasalarının en büyük üçüncü coini olarak bilenen Binance Coin de 582 dolar seviyelerinde hareketlerine devam ediyor. 90 milyar dolar piyasa hacmi yer lan Binance Coin ise haftalık olarak kaybına bakılacak olduğu zaman yüzde 9’un da üzerine kadar çıkması dikkatleri çekiyor. Binance Coin geçtiğimiz 10 Mayıs tarihinde kendi rekorunu kırarak 686 dolara kadar artmıştı.

NBC ile yayın alınmış Saturday Night Live’a kapsamında konuk olarak yer alan Tesla en ünlü iş insanı Elon Musk bu sefer de Dogecoin hakkında ilerleme bekleyen insanların hayal kırıklıkları ile yüz yüze olmasına neden oldu. Elon Musk sürekli Dogecoin artsın diye geliştiricileri ile çalışmalarına başladıklarını belirtmesi fiyat artışlarına neden oldu. Fakat beklenenler istenilenleri vermedi ve şu an 0,53 dolar seviyelerinde hareketlerine devam ediyor.

Altıncı sırada yerini alan Dogecoin yaptığı hareketlerden dolayı rekoruna çok uzaklarda bir yerde hareketine devam ediyor. 8 Mayıs tarihinde en yüksek zirve olarak 0,73 dolar seviyelerini test etmiş ve insanları mutlu etmişti. Fakat 10 Mayıs tarihinde Elon Musk tarafından atılan bir tweet ile ABD merkezli Kronos tarafından alımları ile devam etmişti.