Kripto Uyarısı Geldi! Ekonomist Özgür Demirtaş Kripto Para Konusunda Uyardı! - Finans Trend - Finans Gündemi - Bitcoin ve Kripto Paralar - Canlı Borsa
 • YARIM ALTIN
  7.404,00
  % 2,94
 • AMERIKAN DOLARI
  31,6593
  % 0,27
 • € EURO
  34,4174
  % 0,24
 • £ POUND
  40,2266
  % 0,23
 • ¥ YUAN
  4,3983
  % 0,28
 • РУБ RUBLE
  0,3486
  % 1,05
 • BITCOIN/TL
  2148585,601
  % 4,43
 • BIST 100
  8.893,44
  % -0,16

Kripto Uyarısı Geldi! Ekonomist Özgür Demirtaş Kripto Para Konusunda Uyardı!

Kripto Uyarısı Geldi! Ekonomist Özgür Demirtaş Kripto Para Konusunda Uyardı!

Ünlü ekonomist Özgür Demirtaş kripto para alımı yapacak olan yatırımcılara büyük bir uyarıda bulundu. Ünlü ekonomist Özgür Demirtaş ‘arabamı evimi satıp Coinlere gireceğim. Satın alacağım diyen yüzlerce insan var benden size uyarı asla böyle bir hata yapmayın. Batarsınız’ açıklamalarında bulundu. Günümüzde yüzlerce insan coinlere yatırım yapmak adına evini, malını, mülkünü satıp tüm varlığını coinlere yatırıyor.

Coin yatırımı kimileri için mantıklı ve kazançlı görün se de kimileri için korkunç bir hata haline geliyor. Coin konusunda yapacağınız yatırımları mutlaka bir bilen ya da uzman kişi ile konuşarak gerçekleştirin. Kimileri bu piyasadan milyarlar kazansa da kimiler bir günde tüm mal varlığını kaybediyor. Buna en basit örnek ise çok kısa bir süre önce gerçekleştirilen Thodex olayıdır.

Thodex’in sahibi olan Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolar ile Türkiye’den kaçması ile başlayan kripto para tartışmaları günden güne çok daha konuşulur ve çok daha uygulanır bir hale geldi.

Özgür Demirtaş’tan Uyarı!

Sosyal medya hesabından ‘kripto para piyasasına yönelik açıklama ve uyarılarda bulunan Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş açıklamalarında şu sözlere yer verdi. ‘Kripto piyasalarında 2018 yılına benzer bir çöküş yeniden gündeme gelecek ve yeniden gerçekleşecek. Ve her yatırım sonunda olduğu gibi son vagona binen yatırımcıların canı fazlası ile yanacak. Kısa vadeli girer çıkarım diye düşünüp Kripto paraya giriş sağlayacak kişiler fazlası ile üzülecek. Bu durum yaşanacak. Ama ne zaman olacağını bilmiyoruz.’ Cümleleri ile açıklamasını tamamladı.

Ünlü ekonomist Özgür Demirtaş ‘yüzde 70-80-90 çöküşleri göreceğiz bu neden bu durumu kaldıramayacak kişilerin yüklü miktarlar ile asla girmemeleri gerek. 2016 ve 2017 yılından yatırımcı olup zaten 10-20 kat kazanç sağlayan bir yatırımcı ile bugün yatırım yapan nasıl aynı hakka sahip olur? elbette ki olamaz. Siz de bu nedenle kendinizi koruyun. Ve herhangi bir çöküş yaşamayın. Diye cümlelerine devam etti.

Evimi Arabamı Satıp Coınlere Yatıracağım Diyen İnsanlar var

‘Kimseden herhangi bir tavsiye almayın. Herhangi bir telegram ya da sosyal medya gruplarından duyduğunuz şeyler doğru değil.  Bunlara inanmayın ve itibar etmeyin. Diyen Ekonomist Özgür Demirtaş, ‘kim ne derse desin inanmayın. Bu hayatta en sevdiğiniz politikacı bile bir şeyler derse sakın inanmayın. En sevdiğiniz futbolcu, aktör ya da manken hiç fark etmeden kim ne derse desin asla inanmayın. Kendi araştırmanızı ve kendi yatırımızı sadece kendiniz araştırın ve kendi öğrendiğinize inanın. Arabamı evimi satıp Coinlere gireceğim diyen insanlar var. Batarsınız sakın yapmayın. Her şeyi kaybedersiniz. Tüm para tek bir alana yatırılmaz. Bu para sepet yapılır. Hep ve her zaman dediğimi sakın unutmayın bu piyasanın %90’nı batacak. Yok olup gidecek.  Kaybetmekten korktuğunuz parayı yatırmayın. Diyerek uyarılarına devam etti. Yatırım yapılması gereken tek yer olmamalı yatırım yapmak istiyor iseniz eğer birden fazla alana ya da yatırım aracına yatırım yaparak hem paranızı hem de yatırım karınızı korumuş olursunuz.